Reactia GENIALA a lui Pique: "Angajati asistente medicale, o sa se faca multi copii in seara asta!"

Gerard Pique Barcelona Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 09 Martie 2017, 09:17
Data actualizarii: Joi 09 Martie 2017, 09:17

Barcelona a reusit o calificare istorica dupa 6-1 in returul cu PSG!

Invinsa cu 4-0 in tur la Paris, Barcelona a reusit o "remontada" de toata frumusetea cu PSG, scor 6-1, cu trei goluri reusite in ultimele minute de joc.

Pique n-a marcat, dar a facut un meci urias, la fel ca si colegii sai. La final, fundasul a dat o declaratie legendara.

"Angajati asistente in spitale, peste noua luni o sa se nasca multi copii. O sa fie o noapte grea pentru cei care au dorit sa pierdem, dar soarele va rasari din nou maine.

E un lucru sa dai un gol in minutul 95 si alta sa dai trei goluri in ultimele sapte minute. Este un meci istoric pentru noi, la 3-1 oamenii plecau din stadion, dar cei care au ramas ne-au ajutat sa luptam pana la final", a spus Pique.