Probleme pentru Atletico? FOTO | Gestul facut de Simeone care i-ar putea aduce suspendarea pentru returul de la Torino!

Diego Simeone Liga Campionilor rezultat atletico madrid juventus scor atletico madrid juventus uefa champions league Liga Campionilor Probleme pentru Atletico? FOTO | Gestul facut de Simeone care i-ar putea aduce suspendarea pentru returul de la Torino!
Data publicarii: Joi 21 Februarie 2019, 09:18
Data actualizarii: Joi 21 Februarie 2019, 09:23

Atletico Madrid a invins cu 2-0 pe Juventus, pe teren propriu, in prima mansa a optimilor Champions League.

Desi fanii lui Atletico au aplaudat indrazneala antrenorului Diego Simeone, entuziasmul tehnicianului ar putea sa ii aduca suspendarea pentru returul de la Torino. Frustrat ca arbitrul german Felix Zwayer a apelat la VAR si a decis sa schimbe un penalty acordat echipei sale cu o lovitura libera, in prima repriza, si sa anuleze golul lui Morata, pentru un fault la Chiellini, in repriza secunda, antrenorul argentinian a rabufnit dupa reusita lui Jose Gimenez.

Simeone s-a intors catre tribuna oficiala, si-a dus ambele maini spre zona inghinala si a facut un semn cu conotatie sexuala, despre care presa spaniola a considerat ca inseamna ca antrenorul a vrut sa le transmita oficialilor UEFA si celor de la Juventus prezenti la tribuna oficiala a stadionului Wanda Metropolitano ca echipa sa are "cojones" si nu poate fi oprita nici de arbitraje mai mult sau mai putin ostile.

Bucuria obscena a lui Simeone putea sa fie in zadar, pentru ca si dupa aceasta reusita centralul a apelat la tehnologia VAR pentru a clarifica daca o lovitura pe care marcatorul lui Atletico i-a aplicat-o adversarului direct, chiar inainte sa introduca mingea in poarta, a fost in limitele regulamentului. Simeone nu este la prima astfel de iesire, gestul fiind facut de mai multe ori de cand se afla pe banca lui Atletico Madrid, dar si in perioada in care evolua ca jucator in Italia, la Lazio si Inter Milano.