ATLETICO - JUVENTUS 2-0 | Decizia care a aruncat in aer Wanda Metropolitano! Reusita lui Morata, anulata de VAR

ATLETICO - JUVENTUS Alvaro Morata Cristiano Ronaldo juventus uefa champions league Liga Campionilor Decizia care a aruncat in aer Wanda Metropolitano! Reusita lui Morata, anulata de VAR
Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 23:49
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 23:55

Meciul Atletico - Juventus este live aici.

Atletico Madrid a dominat-o clar pe Juventus o buna parte din mansa tur a optimilor UEFA Champions League pe stadionul finalei, Wanda Metropolitano. Griezmann si Diego Costa au ratat 2 oportunitati uriase in repriza a doua.

Alvaro Morata a intrat apoi in atacul lui Atletico si si-a facut imediat simtita prezenta impotriva fostei sale echipe - Morata a inscris cu o lovitura superba de cap in minutul 70! Fanii si jucatorii au sarbatorit secunde bune, insa arbitrul Felix Zwayer a decis sa verifice reluarea prin sistemul VAR!

• Decizia care a aruncat in aer Wanda Metropolitano! Reusita lui Morata, anulata de VAR

Chiellini a acuzat o impingere a lui Morata in timpul sariturii la cap iar Zwayer i-a dat dreptate, anuland reusita! Gimenez si Godin au marcat apoi din 2 faze fixe