Pretul victoriei cu Sahtior. Real Madrid a pierdut doi titulari: dupa Gareth Bale, si Ramos va rata urmatoarele partide. Ce diagnostic a primit

Liga Campionilor Real Madrid Sahtior Donetk Sergio Ramos Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Septembrie 2015, 17:31
Data actualizarii: Miercuri 16 Septembrie 2015, 17:47

Real Madrid a castigat cu 4-0 meciul cu Sahtior Donetsk, disputat pe Santiago Bernabeu (VIDEO AICI).

Real Madrid a debutat cu o victorie categorica in noul sezon al grupelor Ligii Campionilor, care se vede incepand din aceasta toamna la ProTV si Sport.ro

Formatia lui Rafa Benitez s-a impus cu 4-0 in meciul cu Sahtior, la capatul a 90 de minute presarate cu o multime de evenimente. Meciul a fost marcat de o gafa uriasa a portarului Pyatov, dar si de cateva decizii controversate ale brigazii de arbitri, care a dictat doua penaltyuri si o eliminare impotriva echipei lui Mircea Lucescu.

Pretul victoriei cu Sahtior a fost insa unul destul de mare pentru Rafa Benitez si Real Madrid. Antrenorul a fost nevoit sa-i inlocuiasca pe Gareth Bale si Sergio Ramos, ambii accidentati.

Cei doi fotbalisti vor sta o perioada in afara terenului, suferind accidentari destul de neplacute.

Potrivit unui comunicat al Realului, Sergio Ramos s-a ales cu un umar dislocat in meciul cu Sahtior si a inceput deja recuperarea, acesta sperand sa fie apt pana la derbyul cu Atletico Madrid, din data de 4 octombrie.

"In urma testelor pe care le-a efectuat, Sergio Ramos a fost diagnosticat cu disjunctie acromio-claviculara comuna la umarul stang", se arata in comunicatul madrilenilor.

Un alt fotbalist schimbat dupa doar 45 de minute a fost Rafael Varane, dar starea acestuia pare sa fie una buna.