Presa din Scotia: "Onofras, ne-ai frant inima!"

Glasgow Rangers Liga Campionilor Unirea Urziceni Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 05 Noiembrie 2009, 09:43
Data actualizarii: Joi 05 Noiembrie 2009, 11:02

Presa scotiana admira si regreta in acelasi timp golul spectaculos reusit de Marius Onofras in meciul dintre Urziceni si Glasgow Rangers, scor 1-1.

"Rangers ramane ancorata pe ultimul loc dupa ce lovitura tarzie a lui Onofras i-a refuzat victoria la Bucuresti. McCulloch a adus echipa oaspete
in avantaj, dar golul minunat al lui Onofras, venit dupa o reusita extraordinara, l-a anulat”, a scris Daily Record.

Site-ul oficial al scotienilor regreta reusita lui Onofras. "Unirea a reusit o egalare tarzie, frangand inimile jucatorilor lui Walter Smith. Onofras a prins o torpila de la 25 de metri, invingandu-l pe McGregor. In minutul 78, McCulloch a dus pe Rangers in avantaj cu o lovitura teribila, spre bucuria celor 1.800 de fani veniti la Bucuresti. Dar Onofras a egalat zece minute mai tarziu”, a comentat sursa citata.

Postul STV a notat: ”Ce gol egalizator! Onofras a prins un sut naprasnic, perfect. McGregor a fost neputincios”.

The Times a notat ca ”sperantele de calificare ale lui Rangers sunt inca in viata, chiar daca o victorie importanta cu 1-0 a fost stopata de golul lui Onofras”.

Sky Sports a subliniat ca trupa lui Walter Smith a aratat mult mai bine decat acum doua saptamani. ”Din pacate, jucatorii scotieni n-au putut tine de rezultat, golul spectaculos al lui Onofras aducand egalarea pentru gazde. Reusita fantastica a lui Onofras ne rupe inimile si impiedica o victorie vitala pentru Rangers”, a comentat postul britanic.

”Sansele de calificare ale lui Rangers au suferit o lovitura, dupa ce echipa din Glasgow a fost egalata in final. Sansele de a accede in optimi par sa se fi incheiat”, a scris BBC.