Presa din Anglia e in DELIR: "Suntem favoriti in acest moment!" Ce s-a intamplat ultima data cand Milan a fost condusa cu 3-0 la pauza:

Arsenal AC Milan Arsene Wenger Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 06 Martie 2012, 22:56
Data actualizarii: Marti 06 Martie 2012, 23:01

Englezii cred in minuni. Arsenal a avut o prima repriza de vis pe Emirates. A intrat la vestiare cu un avantaj de trei goluri.

Presa din Anglia este entuziasmata de ce se intampla in acest moment pe Emirates. Arsenal a condus cu 3-0 la pauza si poate visa la un deznodamant incredibil, dupa infrangerea, 0-4, din tur.

"E nebunie pe Emirates. E incredibil. In acest moment, Arsenal e favorita la calificare. Ultima data cand AC Milan a fost condusa la pauza cu 3-0, in Liga Campionilor, a fost in 2004, la meciul cu Deportivo la Coruna.", scriu englezii de la Daily Mail.

In 2004, Deportivo la Coruna reusea sa intoarca rezultatul de 4-1 de pe San Siro, dupa o victorie de vis obtinuta pe teren propriu, scor 4-0.