Premiera in ISTORIA Ligii! Un meci poate fi REJUCAT dupa o faza din minutul 93! Ce s-a intamplat in partida DRAMATICA cu 7 goluri

Sporting Schalke 04 Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 23 Octombrie 2014, 17:35
Data actualizarii: Joi 23 Octombrie 2014, 17:50

Cel mai spectaculoasa seara de Champions League in care s-au marcat 40 de goluri poate inregistra o noua premiera

Cei de la Sporting Lisabona au pornit un protest la UEFA dupa infrangerea cu 4-3 din Germania in fata celor de la Schalke 04. Sporting a condus cu 1-0 si a revenit de la 1-3 desi juca in inferioritate numerica pentru ca un penalty acordat in minutele de prelungiri sa le distruga tot efortul.

Oficialii gruparii portugheze au facut plangere la UEFA, lucru dezvaluit de cei de la Schalke intr-un comunicat oficial: "Cei de la Sporting au cerut ca meciul sa se joace inca o data sau sa primeasca bonusul pentru egal. Schalke 04 a fost rugata de catre UEFA sa-si exprime pozitia si vom anunta in curand luand in considerare protejarea intereselor propriului club"

Eric-Maxim Choupo-Moting a transformat penalty-ul acordat de arbitrul rus, Sergei Karasev, pentru un hent la jucatorul lui Sporting, Jonathan Silva. Reluarile par sa arate ca mingea l-a lovit in cap pe jucatorul argentinian si nu in mana.