VIDEO A rămas împietrit când a primit trofeul 'Man of the match' după meciul din Champions League! Reacție superbă

Atletico Madrid Champions League feyenoord Rodrigo Riquelme Liga Campionilor
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 20:35
Data actualizarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 20:37

Atletico Madrid a jucat în deplasare cu Feyenoord în a cincea rundă a grupelor UEFA Champions League, scor 3-1.

Madrilenii au trecut în avantaj pe tabelă după ce Geertruida și-a trimis balonul în propria poartă, în minutul 14. Hermoso a dublat avantajul, în minutul 57, însă gazdele au redus din diferență prin Wieffer, în minutul 77. Tabela de marcaj a fost închisă însă tot de un autogol, cel al lui Gimenez, care a venit în minutul 81.

Atletico Madrid este lider în Grupa E, având 11 puncte, cu unul mai mult decât Lazio, iar prezența în optimi este rezolvată. Fotbalistul crescut la academia clubului și revenit în această vară din împrumutul la Girona, Rodrigo Riquelme (23 ani), a primit trofeul 'Man of the match' la final, iar reacția a fost una de neprețuit.

Cum a reacționat Rodrigo Riquelme când a primit trofeul

Pe conturile oficiale ale lui Atletico, ofițerul de presă a imortalizat momentul în care i-a înmânat trofeul lui Riquelme, care a rămas șocat.

Reporter: Felicitări!

Riquelme: Pentru mine? Faci mișto de mine?

Reporter: E pentru tine!

Riquelme: Faci mișto de mine, nu?

Reporter: Nu, nu, e pentru tine! Felicitări!

Riquelme: Serios? Doamne!

Reporter: Nu plânge!

Riquelme: Nu pot să cred... (n.r. pupă trofeul) E pe bune?

Reporter: E foarte pe bune! Rodrigo Riquelme, ești jucătorul meciului!

Riquelme: Încă nu pot să cred... La naiba!

Reporter: Cum te simți?

Riquelme: Crede-mă când zic că este foarte special pentru mine pentru că m-am luptat mult timp să pot juca aici, la Atletico Madrid, clubul vieții mele. Nu m-am gândit vreodată că aș putea câștiga trofeul acesta într-un meci din Champions League. E o victorie extrem de importantă pentru noi. Adevărul e că asta înseamnă totul pentru mine.