Grupa D
Anderlecht 2-0 Galatasaray
Arsenal 2-0 Dortmund

23:33 26 Nov

Meci dramatic la Sofia, acolo unde Ludogorets egaleaza la 2! Bulgarii dau lovitura si pastreaza sanse la primavara europeana! Real castiga impotriva lui Basel, unde repriza a doua a fost marcata de un incident extrasportiv. Un suporter a patruns pe teren si a intrerupt meciul

Intre timp, Juventus are si ea 2-0 la Malmo. Carlos Tevez a inscris dupa un contraatac scoala purtat de Pogba!

23:26 26 Nov

GOOL AS Monaco! Francezii deschid scorul la Leverkusen si trec peste Zenit! Monaco are 8 puncte la acest scor si spera la calificare!

Ei bine, se pare ca AS Monaco nu atat de "moarta" pe cat credeau unii. Francezii s-au reinventat cu fotbalisti mai putin cunoscuti.

23:21 26 Nov

Mario Mandzukic este unul dintre eroii acestei seri. Croatul a marcat un hat-trick pentru Atletico, in meciul cu Olympiakos. De asemenea, aceasta este jucatorul cu cele mai multe goluri marcate cu capul in acest sezon al Ligii (3). Interesant e ca pe toate le-a dat in seara asta :)

23:09 26 Nov

Goluri si pentru Arsenal si Atletico! Arsenal conduce cu 2-0 pe Borussia Dortmund, dupa golul marcat de Alexis Sanchez. Atletico are 4-0 cu grecii de la Olympiakos!

Revenind putin si la meciul lui Juventus! Italienii au o statistica incredibil de slaba. Acestia au avut nevoie de 32 de suturi pentru a da un gol in deplasare in acest sezon al Ligii.

22:57 26 Nov

GOOL rapid inscris de Juventus! Llorente puncteaza in minutul doi al reprizei secunde si o mentine pe Juventus in Liga Campionilor. Italienii sunt in acest moment pe locul 2 al grupei B!

22:41 26 Nov

Iata toate razultatele inregistrate la pauza

Gary Lineker e si el cu ochii pe meciul Realului si ii da dreptate lui Carlo Ancelotti. Italianul a spus ca "sa-l ai pe Ronaldo in echipa e ca si cum ai plecat intotdeauna de la 1-0"

22:40 26 Nov

Gratie golulului inscris in Elvetia, Ronaldo si-a consolidat si el un alt record. Portughezul e fotbalistul cu cele mai multe goluri marcate in deplasare in Liga Campionilor

22:24 26 Nov

Cristiano Ronaldo este in acest moment egalul legendarului Raul Gonzalez, dar mai are 3 goluri pana la rivalul Messi

22:21 26 Nov

GOOL Cristiano Ronaldo! Portughezul deschide scorul in minutul 35 al meciului de la Basel si mai are nevoie de 3 goluri pentru a-l ajunge pe Leo Messi

22:17 26 Nov

Prima repriza extrem de atractiva la Ludogorets - Liverpool. Scorul e 1-1, dar bulgarii ataca fara menajamente! Acestia au luat cu asalt poarta lui Mignolet si au incercat sa centreze de mai multe ori in careu

22:03 26 Nov

*INFO | Pentru Arsenal a deschis scorul tanarul Yaya Sanogo, pariul lui Arsene Wenger. Francezul a bifat primul sau gol in Liga Campionilor

21:56 26 Nov

Goluri inscrise repede pe mai multe stadioane! De departe cea mai mare surpriza este cea de la Sofia, unde Ludogores a deschis scorul in minutul 3! Liverpool a egalat in minutul 8 prin Rickie Lambert (Meciul e LIVE AICI)

De asemenea, s-a mai incris in Arsenal - Dortmund, englezii conduc cu 1-0, dar si in Atletico - Olympiakos, acolo unde Raul Garcia a facut 1-0 pentru spanioli!

21:07 26 Nov

Vesti si de la Malmo, acolo unde suedezii au un meci greu in grupa A cu Juventus. Grupa a este si ea una care poate produce surprize.

Juventus este in acest moment pe locul 3, cu 6 puncte. Italienii sunt la egalitate cu Olympiakos, in timp ce Malmo are 3 puncte.

Atletico pare a fi echipa sigura de calificare, dar lucrurile nu sunt decise. In aceasta grupa se poate intampla aproape orice.

Clasamentul grupei A
1. Atletico Madrid 9p
4. Malmo 3p

Echipele de start

21:04 26 Nov

*INFO | Damian Emiliano Martinez (22 de ani) este portarul titular al lui Arsenal in aceasta seara. Argentinianul a jucat in ultimele sezoane la Oxford United si Sheffield Wednesday. Acesta are doar 31 de minute jucate in tricoul lui Arsenal pana acum!

21:01 26 Nov

Un alt meci interesant este cel dintre Arsenal si Borussia Dortmund. Englezii au de luat o revansa pentru umilinta suferita in tur, dar Wenger mizeaza pe o echipa mai degraba surprinzatoare. Acesta a decis sa-l titularizeze in poarta pe Martinez, iar in atac pe francezul Yaya Sanogo.

Arsenal:
Martinez - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta, Ramsey, Cazorla, Oxlade-Chamberlain - Sanogo, Sanchez
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Ginter, Schmelzer - Gündogan, Bender - Großkreutz; Aubameyang, Mkhitaryan  - Immobile

20:58 26 Nov

Final de meci in Rusia! Zenit se impune cu 1-0 dupa un meci chinuit! Scopul scuza insa mijloacele, astfel ca rusii au luat o optiune importanta la calificare! Benfica este ca si eliminata dupa acest meci!

Singurul gol al partidei a fost inscris de portughezul Danny!

20:45 26 Nov

GOOL Zenit! Rusii deschid scorul pe teren propriu prin Danny, dupa o centrare a lui Hulk! Zenit are in acest moment 7 puncte, cu unul mai mult decat AS Monaco, echipa care va juca de la 21:45 impotriva lui Bayer Leverkusen!

20:30 26 Nov

De departe unul dintre cele mai interesante meciuri ale serii este cel dintre Ludogorets si Liverpool. Bulgarii pot produce una dintre marile surprize ale Ligii Campionilor si pot ramane in lupta pentru calificare! Iata si echipele de start

20:20 26 Nov

Si repriza a doua a meciului dintre Zenit si Benfica pare sa fie la fel de slaba, asa ca am inceput sa aruncam un ochi spre celelalte meciuri. Real Madrid a anuntat deja primul 11 pentru meciul cu Basel

20:00 26 Nov

Si daca tot vorbeam de frigul din Rusia. Jucatorii lui AS Roma au provocat un mare scandal dupa meciul cu CSKA. Acestia au vrut sa se "incalzeasca", asa ca au mers intr-un club de striptease, unde au fost fotografiati si filmati de paparazzi.

19:57 26 Nov

Pauza la Sankt Petersburg. Zenit si Benfica se afla la egalitate, scor 0-0. O prima repriza crancena in frigul din Rusia. Criscito, Hulk (Zenit), si Luisao, Jardel, Samaris (Benfica) au fost avertizati cu cartonase galbene.

19:43 26 Nov

Primul meci al serii este cel dintre Zenit Sankt Petersburg si Benfica, partida deosebit de importanta din grupa C. Cele doua echipe se afla in acest moment pe locurile 3 si 4, avand cate 4 puncte. Acesta sunt insa la doar un punct in spatele lui AS Monaco, in timp ce Bayer Leverkusen are 9 puncte.

Zenit: Lodygin - Anyukov, Garay, Lombaerts, Criscito - Javi Garcia, Witsel - Hulk, Ryazantsev, Danny - Rondon
Benfica: Julio Cesar - Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Almeida - Perez, Samaris, Talisca - Salvio, Lima, Gaitan

19:35 26 Nov

Joc inghetat la Sankt Petersburg, la propriu si la figurat. Meciul este unul anost, fara ocazii. Hulk, vedeta de 45 de milioane a rusilor, e parca inexistent.

17:56 26 Nov