Momentul care i-a fost fatal lui Bayern. Beckenbauer dezvaluie ce a gresit Muller la penalty, la scorul de 1-0 pentru nemti VIDEO

Data publicarii: Miercuri 04 Mai 2016, 09:44
Data actualizarii: Miercuri 04 Mai 2016, 09:51

Real - City, azi al 21:45 la ProTV

Bayern Munchen avea 1-0 in prima repriza, dupa golul lui Javi Martinez, sutul acestuia fiind deviat in poarta de un fundas al lui Atletico. La doar cateva minute, echipa lui Guardiola a primit un penalty, insa Muller, salvatorul lui Bayern in atatea ocazii, l-a ratat.

Legendarul Franz Beckenbauer de dezvaluit pentru Bild dupa meci unde a gresit Muller, cel care a executat extrem de slab, permitandu-i lui Oblak sa respinga: "Muller a asteptat prea mult ca sa vada in ce parte se duce portarul, dar Oblak nu s-a miscat. Apoi a tras unde s-a nimerit", a spus acesta dupa meci.

Presedintele lui Bayern, Karl-Heinz Rummenigge, a insistat si el pe momentul penalty-ului, desi si Atletico a avut un penalty irosit in minutul 83, la scorul de 2-1: "Penalty-ul lui Muller ar fi fost castigator. Echipa a jucat foarte bune, dar pana la urma nu am reusit sa ne calificam", a spus acesta.