Mihai Stoica a ironizat-o pe Real Madrid după ce a văzut prima repriză cu Manchester City din ”sferturile” Champions League

Mihai Stoica Manchester City Real Madrid Liga Campionilor Mihai Stoica, oficial FCSB
Data publicarii: Miercuri 17 Aprilie 2024, 23:26
Data actualizarii: Miercuri 17 Aprilie 2024, 23:26

Real Madrid se duelează cu Manchester City în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

După ”thriller-ul” de pe Santiago Bernabeu încheiat cu scorul de 3-3, prima repriză din returul duelului s-a încheiat cu echipa din La Liga în avantaj.

Mihai Stoica a ironizat apărarea lui Real Madrid din meciul cu Manchester City

Mihai Stoica a ironizat formația pregătită de Carlo Ancelotti pentru felul în care s-a apărat în meciul cu Manchester City de pe ”Etihad”.

După ce Real Madrid a reușit să deschidă scorul prin Rodrygo în minutul 12, spaniolii s-au retras în apărare, iar Manchester City a avut ocazie după ocazie.

Managerul general de la FCSB a comparat maniera în care se apără Real Madrid cu felul în care echipele de handbal se apără, cu jucătorii așezați pe semicerc.

Se apără bine pe semicerc Madridul”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.