Real Madrid a facut instructie cu echipa lui Andone! Romanul a fost schimbat la pauza  | TOATE REZULTATELE
Live Blog
UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Autor: Sport.ro
Miercuri 06 Noiembrie 2019, 19:00

Urmarim si comentam impreuna meciurile serii din grupele UEFA Champions League pe www.sport.ro!

00:01 07 Nov

Rezultatele finale si marcatorii serii in UEFA Champions League:

23:53 06 Nov GOOOOLLL REAL! Rodrygo face hat-trick-ul dupa o super-combinatie cu Benzema, 6-0
23:47 06 Nov GOOOOOLLL TOTTENHAM! Eriksen preia in careu si deviaza mingea in poarta de langa Borjan, 4-0
23:45 06 Nov GOOOOOL DINAMO ZAGREB! Ivanusec o duce pe Dinamo in avantaj cu un sut de la marginea careului, 2-1
23:42 06 Nov GOOOOOOLLLLL REAL! Benzema face dubla din pasa lui Carvajal
23:38 06 Nov Keylor Navas intervine spectaculos si apara penalty-ul batut de Diagne!
23:29 06 Nov Mauro Icardi a inscris 8 goluri in primele sale 10 meciuri jucate in Champions League!
23:21 06 Nov GOOOOOOL TOTTENHAM! Son a primit o pasa buna in interiorul careului si face dubla, 3-0
23:19 06 Nov

Benzema, al treilea golgheter din istoria lui Real Madrid in Champions League, la egalitate cu Alfredo Di Stefano (49 goluri).

Raul (66 goluri) si Cristiano Ronaldo (105 goluri) sunt cei care au inscris cele mai multe goluri.

23:18 06 Nov GOOOOOOL TOTTENHAM! Son inscrie un super-gol din pasa lui Dele Alli, 2-0
23:13 06 Nov GOOOOOL ATALANTA! Pasalic egaleaza in inceputul reprizei secunde cu o lovitura de cap trimisa in partea dreapta a portii
23:12 06 Nov GOOOOOL LEVERKUSEN! Volland majoreaza scorul cu un sut din interiorul careului, 2-0
23:08 06 Nov Florin Andone a fost schimbat la pauza meciului cu Real Madrid. In locul sau a intrat Donk.
22:52 06 Nov CE RATARE! Manchester City a primit un penalty cu ajutorul VAR, pe care Gabriel Jesus si-a asumat sa il transforme, insa brazilianul a executat extrem de slab lovitura, trimitand mingea cu mult pe langa poarta.

22:47 06 Nov GOOOOOOLLLL REAL! Benzema inscrie si el dupa ce a fost lasat singur cu portarul, 4-0
22:43 06 Nov GOOOOL LEVERKUSEN! Thomas inscrie in propria poarta
22:36 06 Nov GOOOOOOOLLL TOTTENHAM! Lo Celso deschide scorul dupa ratarile lui Son si Kane din fata portii
22:29 06 Nov

Rodrygo este al doilea cel mai tanar marcator din istoria Champions League, dupa Raul Gonzales. Tot el a marcat cea mai rapida dubla din istoria competitiei, in 6 minute si 14 secunde.

22:28 06 Nov GOOOL DINAMO ZAGREB! Pektovic egaleaza cu o lovitura de cap, 1-1
22:24 06 Nov GOOOOOOL PSG! Icardi deschide scorul din pasa lui Di Maria
22:17 06 Nov GOOOOOOL SAHTIOR! Alan deschide scorul cu un sut din interiorul careului trimis la coltul drept
22:14 06 Nov

GOOOOOOL REAL! Sergio Ramos inscrie din penalty, 3-0

22:09 06 Nov GOOOOOOOL CITY! Sterling deschide scorul cu un sut trimis pe jos din interiorul careului
22:08 06 Nov GOOOOOOLLL REAL! Rodrygo face dubla cu o lovitura de cap
22:06 06 Nov GOOOOOOLLLL REAL! Rodrygo deschide scorul cu un sut din interiorul careului
21:55 06 Nov WOW! :) Robert Lewandowski a inscris in fiecare meci din Champions League si Bundesliga pe care l-a jucat in acest sezon! (20 de goluri, 14 meciuri)

21:48 06 Nov GOOOOOOLLL JUVENTUS! Douglas Costa aduce victoria lui Juventus din pasa lui Gonzalo Higuain
21:43 06 Nov GOOOOOOLLLL BAYERN! Perisic inscrie in minutul 89 cu un sut din interiorul careului, 2-0

21:29 06 Nov LEVERKUSEN - ATLETICO MADRID

21:21 06 Nov GOOOOOOOLLL BAYERN! Lewandowski deschide scorul in minutul 69 cu un sut din interiorul careului
20:31 06 Nov Cele mai multe aparitii din istoria Champions League! Cristiano Ronaldo, aproape de recordul all-time detinut de Iker Casillas.
20:13 06 Nov GOOOOOOLLLL LOKOMOTIV! Miranchuk ii da replica rapid lui Juventus profitand de greseala lui Bonucci, 1-1
20:03 06 Nov

GOOOOOOL JUVENTUUUS! Ramsey inscrie dupa greseala portarului la lovitura libera batuta de Cristiano Ronaldo

19:07 06 Nov Cifrele impresionante ale lui Cristiano Ronaldo in Champions League:

FULLSCREEN

Toata Romania vede Romania! la PRO TV Luptele FINALE pentru nationala: vineri, 15 noiembrie, 21:45, Romania - Suedia! Luni, 18 noiembrie, 21:45, Spania - Romania!

Din nou la Euro! Joi, 14 noiembrie, 20:00 Romania U21 - Finlanda U21, in direct la PRO TV!

Ovidiu Tender, primul interviu după ieșirea din închisoare. Cum și-a construit imperiul din Africa