PSG, in sferturi dupa 4-2 la general cu Chelsea! Benfica s-a calificat dupa un final dramatic cu Zenit. REZUMATELE VIDEO

23:48 09 Mar

Real Madrid, Wolfburg, Benfica si PSG sunt echipele calificate in sferturile.

23:39 09 Mar

PSG s-a calificat in sferturi dupa 2-1 pe Stamford Bridge cu Chelsea (4-2 la general).

Este al doilea an la rand cand Chelsea este eliminata de PSG in Champions League.

23:30 09 Mar
23:10 09 Mar

Min 66 - GOOL PSG! Ibrahimovici inscrie la doar un minut dupa marea ocazie a lui Chelsea - suedezul a reluat din 6 metri centrarea excelenta a lui Di Maria.

23:08 09 Mar

Min 65 - Cea mai mare ocazie a reprizei secunde - dubla parada a lui Kevin Trapp la suturile lui Willian si Hazard.

23:04 09 Mar

Beckham, in tribune pe Stamford Bridge.

23:02 09 Mar

Min 60 - Diego Costa a iesit accidentat de pe teren. Bertrand Traore a intrat in locul lui.

22:31 09 Mar

Min 44 - Diego Costa il pune la grea incercare pe Trapp cu un sut din afara careului - portarul lui PSG se intinde si respinge in corner de langa bara.

22:24 09 Mar

Min 33 - Actiune in mare viteza a francezilor - Moura centreaza in fata portii, lovitura de cap a lui Zlatan Ibrahimovici, mingea este respinsa de Courtois.

22:13 09 Mar

Min 26 - GOL minunat inscris de Chelsea dupa un triunghi de pase intre Pedro, William si Diego Costa, finalizat cu sutul atacantului. PSG pastreaza avantaj de un gol la general.

"Diego, Diego" se aude corul de pe Stamford Bridge.

22:04 09 Mar

22:02 09 Mar

Min 14 - GOOOOL PSG! Rabiot deschide scorul din pasa decisiva a lui Zlatan!

21:53 09 Mar

Min 6 - Ibrahimovici reia in poarta, cu o lovitura de cap din 8 metri, golul este anulat corect pe motiv de ofsaid.

Fantastic inceput de meci cu doua ocazii mari de ambele parti in primele 5 minute. Chelsea a avut prima sansa de gol, in minutul 2, la sutul lui Diego Costa din marginea careului. PSG a replicat cu o actiune in viteza, finalizata cu sutul-centrare al lui Di Maria, respins de pe linia portii de Ivanovici.

21:47 09 Mar
21:44 09 Mar

Moment incantator pe Stamford Bridge - jucatorii au intrat pe teren pe semi-intuneric, s-au aliniat la mijlocul terenului, iar luminile s-au aprins abia atunci cand a inceput imnul UEFA Champions League.

Zenit 1-2 Benfica (in tur: 0-1)

1-2: Anderson Talisca marcheaza pentru 2-1 in al 6-lea minut de prelungire. Benfica invinge cu 3-1 la general si se califica in sferturi.

1-1: Sut fenomenal al lui Raul Jimenez, de la 25 de metri, care izbeste transversala portii lui Zenit, Gaitan urmareste si impinge mingea in plasa din cativa metri. ('85)

1-0: Hulk '69

17:13 09 Mar

Seara de vis pe Stamford Bridge, unde Chelsea primeste vizita lui PSG dupa un 1-2 dramatic in urma cu trei saptamani la Paris.

Este pentru a treia oara in ultimele trei sezoane cand Chelsea si PSG se intalnesc in fazele eliminatorii. Anul trecut, returul de la Londra a fost de-a dreptul fascinant - francezii au obtinut calificarea in sferturi dupa golul decisiv marcat de Thiago Silva in minutul 114.

Chelsea - PSG incepe la ora 21:45 si este LIVE pe DolceSport 1.

Seara de Champions League e deschisa de Zenit - Benfica, de la ora 19:00, in direct pe DolceSport 2.

Rezumatele se vad la Sport.ro, ora 23:50.