FOTO Manuel Neuer, gafă uriașă în meciul cu Villarreal! A ieșit până la mijlocul terenului și a pasat direct la adversar

bayern Champions League gafa neuer Manuel Neuer Villarreal Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Aprilie 2022, 23:59
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2022, 00:00

Bayern a pierdut meciul tur cu Villarreal, scor 0-1, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Unicul gol al meciului de pe Estadio de la Ceramica a fost marcat de olandezul Arnaut Danjuma, în minutul 8, când s-a aflat pe direcția șutului expediat de Dani Parejo și l-a surprins pe Manuel Neuer cu apariția sa din careul mic.

Manuel Neuer, gafă uriașă în meciul Villarreal - Bayern

Villarreal putea obține o victorie și mai convingătoare. Manuel Neuer, experimentatul goalkeeper al lui Bayern, a comis o gafă majoră în minutul 62 al partidei din Spania, însă gazdele nu au putut profita.

În stilul caracteristic, Neuer a ieșit până la mijlocul terenului și a încercat să paseze în față, însă a trimis direct la Gerard Moreno, care, după ce a preluat, a șutat direct din cercul de la centrul terenului, însă a trimis puțin pe lângă poarta goală.

Villarreal a fost aproape de 2-0 și în minutul 41, când o centrare din flancul stâng a lui Francis Coquelin s-a transformat într-un gol spectaculos, însă reușita francezului a fost anulată după intervenția VAR pe motiv de offside.

S-a terminat 1-0 pentru Villarreal, iar totul se va decide în returul de la Munchen, programat peste șase zile, marți, de la ora 22:00.

Bayern a dezamăgit și în precedentul meci tur din Champions League. În optimi, bavarezii au remizat la Salzburg, 1-0, însă la returul de acasă i-au spulberbat pe austrieci, 7-1.B