Champions League Bayern Munchen Chelsea Real Madrid Villarreal Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Aprilie 2022, 23:53
Data actualizarii: Miercuri 06 Aprilie 2022, 23:54

Real Madrid a câștigat meciul din deplasare cu Chelsea, scor 3-1, și pleacă favorită înainte de returul de pe ”Bernabeu”. Villarreal a produs surpriza și a câștigat în fața lui Bayern, scor 1-0.

Chelsea - Real Madrid 1-3

Minutul 90+6: Final de meci!

Minutul 69: Ocazie imensă pentru Romelu Lukaku! Atacantul belgian trimite cu capul puțin pe lângă poarta apărată de Courtois.

Minutul 46: GOOOOL Real Madrid! Benzema înscrie pentru a treia oară în acest meci, după ce a profitat de o gafă în defensiva lui Chelsea. Rudiger și Mendy nu s-au înțeles, iar francezul a scăpat și a înscris în poarta goală.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 40: GOOOOL Chelsea! Kai Havertz reduce din diferență cu cinci minute înainte de pauză, tot cu o lovitură de cap.

Minutul 26: GOOOOL Real Madrid! Benzema înscrie din nou cu capul, fără nicio șansă pentru Mendy, care se întinde după minge, dar nu reușește s-o respingă.

Minutul 21: GOOOOL Real Madrid! Karim Benzema deschide scorul pe Stamford Bridge cu o lovitură de cap, de la 13 metri, din centrarea lui Vinicius.

Minutul 1: Fluier de start!

• Chelsea: Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rudiger - James, Kante, Jorginho, Mount, Azpilicueta - Havertz, Pulisic
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modric, Casemiro, Kroos - Valverde, Benzema, Vinicius

În celălalt meci al serii, Bayern Munchen se va deplasa pe terenul lui Villarreal, de la aceeași oră. Bavarezii vin după o victorie zdrobitoare în optimi cu RB Salzburg, 8-2 la general, în timp ce Villarreal a produs surpriza și a eliminat-o pe Juventus, cu 4-1 la general.

Villarreal - Bayern Munchen 1-0

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 8: GOOOOL Villarreal! Danjuma deschide scorul în meciul cu Bayern după o fază superbă a lui Lo Celso. Acesta a punctat cu un șut puternic din interiorul careului.

• Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinan, Coquelin, Capoue, Parejo - Gerard Moreni, Danjuma, Lo Celso
  • Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies - Kimmich, Musiala - Coman, Muller, Gnabry - Lewandowski