Lyon 4-2 Stuttgart: VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 01:12
Data actualizarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 01:12
LYON MAI ARE SANSE PENTRU OPTIMI!

Lyon invinge Stuttgart si pastreaza inca sanse pentru optimi de pe locul locul 3 la un punct in spatele lui Rangers. Cu Ciprian Marica pe teren din minutul 58, VFB Stuttgart a pierdut meciul de la Lyon, Olympique impunandu-se cu un spectaculos 4-2.

Lyonul a inceput tare si a luat avantaj, Ben Arfa si Kallstrom punctand in minutele 6, si respectiv 15.  Francezii nu s-au bucurat prea mult la golul de 2-0: Mario Gomez puncteaza si reduce din diferenta. Ben Arfa realizeaza dubla iar Lyon pleaca in avantaj la pauza.

Sperantele echipei lui Marica au fost reinviate in minutul 56 de acelasi Gomez care si-a trecut in cont dubla. In minutul 60 Hitzlesperger rateza sansa egalarii dintr-un penalty eronat acordat. Lyon a conservat avantajul minim pana la final, punctand decisiv in al treilea minut de prelungire prin Juninho.