VIDEO Luka Modric, assist de senzație contra lui Chelsea: "E Dumnezeu! Unul dintre cele mai bune din istoria Champions League"

Luka Modric Chelsea Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 12 Aprilie 2022, 23:53
Data actualizarii: Marti 12 Aprilie 2022, 23:57

Real Madrid - Chelsea, returul din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, a intrat în prelungiri, după ce londonezii au întors rezultatul din tur și au condus cu 3-1 la finalul primelor 90 de minute.

Chelsea a arătat o față total diferită față de cea din tur și a reușit să ducă scorul la 3-0 după 75 de minute. Mason Mount, Antonio Rudiger și Timo Werner au punctat pentru londonezi, care aveau scor de calificare cu un sfert de oră înainte de final.

Luka Modric, assist de senzație contra lui Chelsea

Real Madrid a împins meciul în prelungiri grație reușitei lui Rodrygo, din minutul 80, însă golul brazilianului nu ar fi fost posibil fără assist-ul splendid al croatului Luka Modric.

Balonul de Aur din 2018 a recuperat o minge la aproximativ 35 de metri de poarta lui Chelsea și a centrat perfect, cu exteriorul, pentru Rodrygo, care i-a depășit pe Thiago Silva și Marcos Alonso, iar apoi a finalizat cu un șut din prima.

"Această minge a lui Luka Modric poate fi una dintre cele mai bune date vreodată. Unul dintre cele mai bune assist-uri din istoria Champions League", au scris cei de la Sport Bible.

"Ce minge tocmai a trimis Luka Modric. E Dumnezeu", a scris și Ibai, un celebru gamer din Spania.