Ghinion teribil pentru Lucescu si Rat cu 3 min inainte de final: Sahtior 2-2 Borussia! VEZI GOLURILE! VIDEO

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 13 Februarie 2013, 23:40
Data actualizarii: Joi 14 Februarie 2013, 07:05

Inter – CFR, de ce sa nu-i batem? Joi 22:00 in direct la PRO TV si Voyo.ro! Intra AICI si castiga bilete la meciurile CFR-ului si ale Stelei in Europa League!

Sahtior a condus-o de doua ori pe Borussia Dortmund, insa a fost egalata de fiecare data si tremura pentru calificarea in optimile de finala ale Ligii! Campioana din Bundesliga are prima sansa dupa golul marcat de Hummels in minutul 87!

CLICK AICI PENRTU REZUMAT

LIVE TEXT:

min 87: GOOOL Borussia! Hummels inscrie cu o lovitura de cap din 8 metri dupa un corner batut perfect de Schmelzer de pe partea stanga!

min 77: Rakitskiy trimite direct pe poarta dintr-o lovitura libera de la distanta, mingea trece mult alaturi

min 73: Lewandowski are ocazia de a egala, insa sutul sau din apropierea punctului de la 11 metri, dupa o pasa a lui Gotze, evita cadrul portii!

min 69: GOOOL Sahtior! Douglas Costa controleaza superb o minge inalta la marginea careului, preia cu stangul, apoi trimite superb din voleu, in poarta! Super faza a brazilianului la doar cateva minute dupa ce a intrat in teren!

min 67: Matts Hummels trimite cu capul in fata portii dupa un corner de pe partea dreapta. Nu e decat Srna la capatul mingii recentrate de Hummels.

min 54: Minge inalta a lui Piszczek pentru Lewandowski, atacantul preia frumos pe piept si incearca finalizarea, fara probleme pentru Pyatov.

min 52: Atac electric al lui Sahtior! Luiz Adriano il depaseste pe Hummels pe partea dreapta, il gaseste pe Mkhitaryan in careu, dar sutul armeanului il loveste pe Santana!

Final de repriza! 1-1 la Donetk dupa 45 de minute! Cum vi s-a parut pana acum meciul?

min 45: Alex Teixeira are o ocazie uriasa la una dintre ultimele faze ale reprizei! Sutul sau din apropierea linie de fund e blocat de Schmelzer. Centrarea excelenta in fata portii i-a apartinut lui Taison!

min 41: GOOOL Borussia! Lewandowski inscrie simplu, din careu, dupa o greseala incredibila in defensiva lui Sahtior! Cigrinski a respins in fata polonezului, apoi s-a impiedicat cu Fernandinho si l-a lasat singur pe Lewandowski, a carui reluare a intrat in poarta!

min 31: GOOOL Sahtior! Srna executa perfect o lovitura libera de la 24 de metri, usor lateral stanga, Weidenfeller sare, insa nu mai poate face NIMIC! Portarul german a stat langa bara si n-a mai putut sa intervina!

min 24: Kehl respinge o lovitura libera executata periculos de Srna!

min 19: Inca un atac dinamita al Borussiei la care Sahtior face cu greu fata! Pyatov reuseste sa intervina la sutul trimis de Reus din afara careului! E a doua actiune a lui Reus in doar un minut! La precedenta faza, Rakitskiy l-a blocat!

min 17: Corner de pe partea dreapta, Hummels reia spre poarta, mingea se duce perfect, dar se opreste in transversala! Cea mai mare ocazie a meciului! Pyatov era batut!

min 13: Pyatov retine fara probleme o lovitura libera batuta direct pe paorta de Reus de la peste 25 de metri de poarta lui Sahtior. Rakitskiy este avertizat de arbitrul Howard Webb ca nu va mai scapa fara cartonas la urmatoarea interventie neregulamentara.

min 11: Sahtior controleaza poseisia in ultimele minute. A treia actiune cursiva de atac, defensiva Borussiei rezolva.

min 10: Fernandinho e in pozitie excelenta in coltul careului, lateral dreapta, poate centra periculos, insa de la margine se ridica din nou fanionul pentru offside! Brazilianul a fost in afara jocului!

min 10: Lewandowski trimite cu capul peste din pozitie buna, dupa o centrare a lui Gotze! Rakitskiy l-a incomodat suficient de mult pe atacantul polonez incat acesta sa nu aiba control total asupra loviturii.

min 9: Mkhitaryan e surprins in offside la prima incercare serioasa a lui Sahtior de a patrunde n careul advers!

*** Momente emotionante la Donetk inaintea startului partidei. Se tine un moment de reculegere in memoria victimelor tragediei aviatice de azi in urma careia au murit 4 oameni si au fost raniti aproximativ 20!

*** Asa arata stadionul Donbass Arena in aceasta seara, cu cateva minute inaintea startuluiu partidei.

Lucescu si-a tinut promisiunea fata de Rat. Nu l-a lasat sa plece nici la Dinamo Moscova, nici la Marseille sau Besiktas ca sa-l foloseasca in Champions League. Romanii de la Shatior se bat pentru sferturi cu echipa care i-a facut sa para mici in grupe pe bogatii de la Real si Manchester City! Borussia are un atac explozic, cu bijuteriile Reus, Lewandowski si Gotze in primul primul 11!