Lovitura GREA pentru Barca! Messi rateaza returul cu PSG! Cat sta pe bara dupa accidentarea de la Paris:

Lionel Messi Barcelona PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 03 Aprilie 2013, 07:38
Data actualizarii: Miercuri 03 Aprilie 2013, 07:40

Din 2006 n-a mai patit Messi asa ceva! A fost nevoit sa iasa de pe teren in minutul 45 din cauza unei accidentari.

Messi a avut o seara neagra la Paris, chiar daca a reusit sa deschida scorul in minutul 38 pe Parc des Princes. Starul catalan s-a accidentat in minutul 43 si n-a mai revenit pe teren.

El a fost inlcuit cu Fabregas la pauza iar medicii au anuntat o veste proasta. Messi are o leziune la bicepsul femural si poate lipsi o luna de pe teren.

El va rata sigur returul de peste o saptamana, cand Barca va avea mare nevoie de el. S-a terminat 2-2 aseara, dupa un gol marcat de francezi in minutul 94!

Messi va face azi un RMN pentru a afla un diagnosti exact si perioada de recuperare.