Liverpool, de nerecunoscut! Statistici neverosimile: 7 ocazii mari ale lui Napoli doar în prima repriză

Liverpool Champions League Napoli Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 23:11
Data actualizarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 23:12

Napoli a condus-o pe Liverpool la pauză cu 3-0 în prima rundă din grupa A a Ligii Campionilor.

Echipa lui Jurgen Klopp a fost de nerecunoscut și a fost aproape de încasarea primului gol încă din secunda 41, când Osimhen a lovit bara.

Liverpool, de nerecunoscut în meciul cu Napoli

Până la urmă, Napoli a deschis scorul în minutul 5, după un penalty acordat pentru un henț în care al lui Milner. Cel care a transformat lovitura de la 11 metri a fost Zielinski.

Italienii au beneficiat de un nou penalty în minutul 18, după un fault comis în careu de Virgil van Dijk, însă Alisson a apărat șutul expediat de Osimhen.

Până la pauză, Napoli a mai înscris de două ori, prin Anguissa (31') și Giovanni Simeone (44') și a avut alte ocazii mari de a mai înscrie.

Potrivit Sofa Score, Napoli a avut în prima repriză nu mai puțin de șapte ocazii mari de a marca, situație cu care Liverpool nu s-a mai întâlnit în Champions League sau Premier League de la începutul sezonului 2018/2019.

"Wow, Liverpool este total dezorganizată", a reacționat Alan Shearer pe Twitter, în timpul primei reprize.