GESTUL ORIBIL al polonezilor care a stricat momentul emotionant de pe National Arena! Faza care a enervat pe toata lumea:

Legia Varsovia Steaua Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 22 August 2013, 07:30
Data actualizarii: Joi 22 August 2013, 08:14

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Steaua a anuntat inaintea partidei cu Legia Varsovia ca a obtinut acordul celor de la UEFA pentru sustinerea unui minut de reculegere inainte de meciul cu Legia in memoria lui Costica Stefanescu. Din pacate insa, momentul a fost stricat de fanii celor de la Legia si de o parte a celor stelisti.

Fanii polonezi nu au provocat incidentele de care se temeau organizatorii meciului insa au reusit sa eclipseze momentul care trebuia sa fie in memoria fostului capitan al Craiovei Maxima, cel care a evoluat si 5 sezoane pentru Steaua. Jucatorii ros-albastrii au evoluat aseara cu banderole negre iar oficialii au fost imbracati in negru.

Minutul de reculegere nu a fost insa tinut cum trebuia - fanii celor de la Legia au inceput sa scandeze si sa cante in momentul in care jucatorii celor doua echipe s-au dus la mijlocul terenului pentru acel moment iar o parte a suporterilor prezenti pe national arena a inceput sa-i fluiere pe polonezi pentru ca nu faceau liniste. Astfel, arbitrul partidei, Nicola Rizzoli, a fost nevoit sa opreasca mai rapid momentul de reculegere din cauza disputei dintre suporteri.