Legia vrea in GRUPE! "Acum suntem la fel, e 50-50%, vedem in Polonia! Avem o sansa dupa 17 ani!" Se anunta meci EXTREM pentru Steaua:

Steaua Jan Urban Legia Varsovia Liga Campionilor Polonia Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 22 August 2013, 00:12
Data actualizarii: Joi 22 August 2013, 00:12

Steaua 1-1 Legia | Polonezii simt ca sunt in fata unei sanse unice: sa joace in grupele Ligii

"Inainte de meci erau favoriti, acum sansele sunt egale. Acum fiecare are sansele ei, s-a restabilit egalitatea. De la minut la minut s-a vazut ca jocul nostru s-a imbunatatit. Noi nu am mai jucat intr-un astfel de meci. Jucatorii mei si-au dat seama abia la un moment dat de ceea ce joaca, miza, de presiune si tot ce a fost.

De aceea si-au revenit.

Mi s-a parut ca arbitrajul a fost foarte bun, sa fiu sincer. De 17 ani nu am mai avut sansa asta, nicio echipa poloneza, sa jucam la un asemenea nivel. Va fi o presiune imensa, va fi un meci frumos, veti vedea", a spus antrenorul Legiei, Jan Urban.

Pentru ca Steaua sa se califice are nevoie de o victorie in Polonia, sau cel putin de un egal mai mare de 1-1. La scor identic celui de pe national arena, vom avea prelungiri dupa 90 de minute.