Englezii fac ravagii după meciul lui Manchester United: "Dați-l afară!"

Galatasaray - Manchester United Andre Onana uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 22:22
Data actualizarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 22:21

Galatasaray - Manchester United s-a încheiat 3-3.

"Diavolii roșii" au făcut miercuri seară deplasarea pe "Rams Park" din Istanbul pentru meciul din a cincea etapă a grupelor UEFA Champions League împotriva turcilor de la Galatasaray.

După meci, suporterii lui Manchester United au răbufnit pe rețelele social media și au tras repede concluzia: "Dați-l afară pe Andre Onana!", a scris un fan pe platforma Twitter/X.

Goalkeeper-ul "diavolior roșii" a gafat din nou în poarta lui Manchester United, iar englezilor le-a sărit muștarul: "El e problema de la Manchester United", a fost un alt mesaj postat pe Twitter.

Comentariile răutăcioase la adresa lui Andre Onana nu s-au oprit. Un alt suporter Manchester United a scris "nu înțeleg cum Onana încă mai e portarul nostru după atâtea gafe".

Galatasaray - Manchester United 3-3

Alejandro Garnacho a deschis scorul în minutul 11, iar șapte minute mai târziu Bruno Fernandes a majorat diferența. Era doar liniștea dinaintea furtunii pentru echipa pregătită de Erik ten Hag.

Hakim Ziyech a înscris pentru Galatasaray, iar în repriza secundă Scott McTominay a marcat golul trei pentru Manchester United, doar că turcii au restabilit egalitatea în nouă minute.

Hakim Ziyech a realizat "dubla" în minutul 62 și a pasat decisiv pentru golul lui Kerem Muhammed Akturkoglu din minutul 71, care a închis tabela de marcaj la 3-3.