Emoții pentru Real Madrid! Ce se întâmplă cu Benzema, cu trei zile înainte de ”El Clasico”

Real Madrid Karim Benzema Real Madrid - Liverpool Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 16 Martie 2023, 08:58
Data actualizarii: Joi 16 Martie 2023, 08:58

Prezența lui Karim Benzema (35 de ani) în El Clasico a fost pusă sub semnul întrebării, după ce a avut nevoie de îngrijiri medicale pe finalul meciului Real Madrid - Liverpool 1-0.

Francezul a fost lovit puternic în tibie de Virgil van Dijk la faza golului. După ce a împins mingea în poartă, Benzema nu s-a bucurat la gol și a șchiopătat, semn că s-a resimțit după ciocnirea violentă de fundașul olandez.

Emoții pentru Real Madrid! Ce se întâmplă cu Benzema

Benzema a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar fanii au avut emoții, mai ales că duminică este programat marele meci cu rivala Barcelona.

Imediat după victoria cu Liverpool, antrenorul Carlo Ancelotti a confirmat că nu este vorba despre o accidentare puternică în cazul Balonului de Aur, astfel că acesta va fi pe teren în meciul de duminică, scrie Goal.com.

Calificată în sferturile Champions League, Real Madrid trebuie să se concentreze acum pe meciul cu Barcelona, care poate fi decisiv pentru lupta la titlu.

Catalanii sunt pe primul loc și au deja nouă puncte avans față de gruparea de pe ”Santiago Bernabeu”. În cazul unui succes al echipei lui Xavi, distanța ar fi de 12 puncte, cu 12 etape înainte de finalul sezonului.

Tragerea la sorți pentru sferturile Champions League, programată vineri!

Tragerea la sorți pentru sferturile Champions League va avea loc vineri, 17 martie, după ce se va decide și tabloul echipelor calificate în Europa League și Conference League, competiții care pot fi urmărite pe PRO ARENA și VOYO.

Manșa tur a sferturilor se va disputa pe 11, respectiv 12 aprilie, iar returul peste o săptămână, pe 18 și 19 aprilie.