Real Madrid - Liverpool fede valverde Liverpool Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 15 Martie 2023, 23:27
Data actualizarii: Miercuri 15 Martie 2023, 23:27

Real Madrid a ratat o ocazie uriașă de a deschide scorul în meciul cu Liverpool, în primele minute ale reprizei secunde.

În minutul 53, Real Madrid nu a putut profita de o gafă uriașă a lui Andy Robertson, care a vrut să paseze către un coechipier, dar balonul a fost interceptat de Fede Valverde.

Benzema a pasat excelent către mijlocașul uruguayan, care a scăpat singur spre poarta lui Alisson, dar a tras slab și nu l-a putut învinge pe goalkeeper-ul brazilian. Faza s-a încheiat cu o minge expediată de Benzema spre poartă și prinsă de același Alisson.

Realul a mai avut câteva șanse importante de a înscrie și în prima parte, dar Alisson s-a opus de fiecare dată.

• În tur, Real Madrid a câștigat cu 5-2 duelul cu Liverpool, de pe Anfield, după ce ”cormoranii” au condus cu 2-0.

Până acum, în sferturile celei mai importante competiții inter-cluburi de pe continent s-au calificat AC Milan, Bayern Munchen, Benfica Lisabona, Chelsea, Manchester City și Inter Milano.