VIDEO Ciprian Marica, anunț despre vânzarea lui Adrian Mazilu, imediat după meciul cu Sheriff

Data publicarii: Miercuri 12 Iulie 2023, 22:53
Data actualizarii: Miercuri 12 Iulie 2023, 22:53

Ciprian Marica, acționar la Farul Constanța, a tras câteva concluzii după debutul cu victorie în preliminariile Champions League, 1-0 contra celor de la Sheriff Tiraspol.

Unicul gol al meciului de la Ovidiu a fost marcat de David Kiki, în minutul 56. Fundașul Farului a primit o pasă de la Denis Alibec, a rămas cu noroc în controlul balonului și a finalizat cu un șut la colțul lung.

Ciprian Marica s-a arătat încrezător în calificare după succesul de la Ovidiu și a anunțat că, pentru moment, nu există nu acord între Farul și Brighton pentru vânzarea lui Adrian Mazilu (17 ani).

"Victorie care ne dă încredere. Mergem la Tiraspol încrezători că putem merge mai departe. Până la urmă, o victorie meritată. Am avut șansa să marcăm încă din prima repriză la cele două ocazii clare ale lui Mazilu.

Întotdeauna e loc de mai bine, însă pentru al doilea meci din acest sezon... sigur, avem de recuperat forma fizică, potența, energia. Nu e ușor, însă suntem pe drumul cel bun.

E clar că va fi nevoie de toți jucătorii. Aștept ca toți cei care vor juca să-și dorească să demonstreze că merită să fie la Farul. Apoi, cu priceperea lui Gică Hagi sperăm să ne luptăm acolo sus și anul ăsta.

Suntem în discuții cu mai multe cluburi (n.r - pentru transferul lui Mazilu). Deocamdată nu s-a semnat nimic. Până nu se semnează sau nu se înțelegege clubul cu jucătorul, nu putem anunța nimic", a spus Ciprian Marica, după meci.

Returul dintre Sheriff și Farul este programat marți, 18 iulie, de la ora 20:00, la Tiraspol.