Chelsea este disperata dupa infrangerea cu Basel: "Trebuie sa batem neaparat Steaua!" Ce spune starul de 35mil € pe care l-a creat Mircea Lucescu despre partida cu Steaua:

Chelsea Steaua Willian Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2013, 12:23
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2013, 20:18

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Surpriza serii in Liga Campionilor a fost, fara dar si poate, victoria celor de la Basel pe Stamford Bridge din Londra. Chelsea a suferit doar al doilea insucces cu Jose Mourinho pe propriul teren, luand in considerare si precedentul mandat al antrenorului!

Autorul golului celor de la Chelsea, Oscar, a tinut sa puncteze importanta meciului urmator din grupele Ligii, cel de la Bucuresti cu Chelsea: "Este urat sa pierzi, dar cred ca am jucat bine. In prima repriza am fost buni si am inceput si partea a doua foarte bine. Golul lor ne-a destabilizat echipa si apoi au mai marcat o data. Acum trebuie sa ne revenim in urmatorul meci, trebuie sa castigam" a declarat brazilianul de 22 de ani.

Un alt brazilian a debutat la Chelsea in partida cu Basel. Willian, adus de la Anji in aceasta vara cu 35 de milioane de euro! El a jucat primele 67 de minute, fiind apoi inlocuit cu Juan Mata. "A fost bine sa debutez, ar fi fost si mai bine daca am fi castigat. Acum trebuie sa ridicam capul si sa incercam sa castigam urmatorul meci.

La debut exista mereu putina anxietate, dar cred ca am putut sa arat o parte din ceea ce pot. Stiu ca trebuie sa devin din ce in ce mai bun in fiecare zi, nu ma pot opri. Mereu trebuie sa mentin un ritm bun si asta voi face. Trebuie sa arat la fiecare meci, la fiecare antrenament asta si atunci Jose Mourinho va putea sa creada in mine" a mai spus fostul jucator al lui Sahtior.