Cel mai tare meci din 2013, DISTRUS de arbitraj! Doua ofsaiduri evidente au stricat un meci EPIC! Golul decisiv al lui Dortmund trebuia anulat de 2 ori!

Borussia Dortmund Malaga Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 00:24
Data actualizarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 00:25

Borussia Dortmund s-a calificat in ultimele minute ale partidei cu Malaga in semifinalele Ligii Campionilor dupa un meci nebun!

Campioana Germaniei din sezonul trecut, Borussia Dortmund, a reusit sa o elimine pe Malaga din Liga Campionilor dupa un meci insa stricat de arbitri! Dupa 0-0 in tur, Malaga a reusit sa provoace soc dupa soc pe Westfalenstadion.

Malaga parea sa isi fi asigurat calificarea in semifinale dupa reusita lui Eliseu din minutul 80 - faza superba creata de spanioli a fost finalizata de Eliseu aflat insa intr-o pozitie clara de ofsaid in momentul sutului lui Julio Baptista.

Borussia Dortmund s-a aruncat in atac, Klopp trimitand 3 fundasi centrali in avanposturi pentru a intoarce meciul! Mai intai a marcat Reus in minutul 90+1 la o faza la care arbitri nu au avut vreo problema.

Golul decisiv al lui Dortmund a fost insa unul pe cat de dramatic, pe atat de incorect. Din punct de vedere al regulamentului. Mai intai, in momentul centrarii din flanc, PATRU jucatori de la Dortmund se aflau in afara jocului!

Apoi, mingea a fost centrata in fata portii de unde Santana a impins-o in poarta - fundasul brazilian se afla insa in afara jocului in momentul in care Schieber a impins mingea spre el