SEN-ZA-TIO-NAL! Borussia se califica dupa 2 goluri in minutul 93! GAFE uluitoare de arbitraj la Dortmund! Galatasaray bate Realul cu un calcai GENIAL al lui Drogba! VIDEO REZUMAT:

Jose Mourinho Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 06:45
Data actualizarii: Miercuri 10 Aprilie 2013, 07:04

Borussia Dortmund si Real Madrid se califica in semifinalele Ligii Campionilor!
Borussia Dortmund 3-2 Malaga (3-2 la general)
Galatasaray 3-2 Real Madrid ( 3-5 la general)

CLICK AICI pentru rezumatul video de la Borussia - Malaga (3-2)

CLICK pentru rezumat video Galatasaray - Real Madrid (3-2)

"Nici nu pot sa descriu ce s-a intamplat. Eram practic morti!" a declarat imediat dupa finalul meciului, seful de la Dortmund imediat dupa finalul meciului!

'MIRACOLUL DORTMUND' scriu cei de la Bild dupa finalul incredibil de partida dintre Borussia Dortmund si Malaga, meci insa care a fost distrus de gafele de arbitraj!

Mai intai, asistentul nu a vazut un ofsaid clar la Eliseu la golul de 1-2 pentru ca faza golului decisiv sa fie una de cosmar pentru asistentul celelalt care nu a observat un ofsaid imens la Santana, cel care se afla aproape pe linia portii cand a primit mingea de la un coleg!

BORUSSIA DORTMUND
Weidenfeller - Piszczek, Santana, Subotic, Schmelzer - Bender, Gundogan - Goetze, Reus, Blaszczykowski - Lewandowski
Rezerve: Langerak, Hummels, Kehl, Leitner, Nuri Sahin, Grosskreutz, Schieber

MALAGA
Caballero - Gamez, Demichelis, Sergio Sanchez, Antunes, Camacho, Joaquin, Toulalan, Duda, Isco, Julio Baptista
Rezerve: Kameni, Lugano, Piazon, Eliseu, Portillo, Saviola, Santa Cruz

Min 90+2. GOOOL DORTMUND!
Santana inscrie dupa un ofsaid clar !

Min 90+1. GOOOL DORTMUND! Reus inscrie dupa o centrare in careu si o recentrare in fata portii!

Min 81. GOOOL MALAGA!
Isco il angajeaza pe Julio Baptista scapat singur cu portarul, trimite spre poarta iar Eliseu inscrie! Atacantul lui Malaga era insa in ofsaid!

Min 79. Gotze primeste mingea in careu, trimite din prima insa Caballero respinge incredibil cu piciorul

Min 71. << >>  Intra Sahin si Schieber in locul lui Bender si Kuba. La oaspeti intra Eliseu in locul lui Duda

Min 70. Sut bomba al lui Toulalan, Weidenfeller boxeaza

Min 68. Borussia inscrie insa golul e anulat pentru ofsaid la Kuba la centrarea lui Reus

Min 52. Interventie gresita a lui Sanchez, mingea ajunge la Gotze insa sutul acestuia trece peste poarta

Min 47. Ocazie uriasa a celor de la Malaga - centrare in careu, Demichelis trimite in centrul careului de unde Joaquin loveste cu capul insa Weidenfeller are un reflex formidabil!

Min 46. Lewandowski suteaza de la marginea careului, Caballero prinde

Min 45+1.
Malaga este aproape sa dea lovitura la ultima faza a reprizei - centrare in careul lui Dortmund de unde Joaquin, fara marcaj, trimite cu capul insa Weidenfeller e pozitionat perfect si prinde

Min 40. GOOOL BORUSSIA DORTMUND!
Faza extraordinara a lui Drotmund, Reus trimite cu calcaiul spre Lewandowski care egaleaza dupa ce a depasit si portarul

Min 38. Centrare in careul Malagai, Reus recentreaza pentru Lewandowski insa Caballero iese si blocheaza

Min 25. GOOOL MALAGA! Faza superba facuta de Isco si Joaquin, ultimul suteaza cu stangul din afara careului si Weidenfeller se recunoaste invins!

Min 16. Executie senzationala a lui Lewandowski - mingea este trimisa lobat spre poarta de atacantul polonez, mingea trece putin peste poarta

Min 14. Faza buna a celor de la Dortmund, pase rapide intre jucatori, mingea ajunge in careu de unde insa respinge Demichelis

coregrafie senzationala inainte de meci a fanilor lui Borussia

Campioana din sezonul trecut din Germania, Borussia Dortmund, incearca sa stearga dezamagirea provocata de pierderea titlului in acest sezon, castigat deja matematic de cei de la Bayern Munchen.

Dupa 0-0 in Spania, Borussia e constienta ca trebuie sa fie foarte atenta, orice egal cu goluri insemnand eliminarea din competitie. Dortmund este singura echipa din sferturile Ligii care nu a pierdut in acest sezon de CL.

Malaga si-a menajat multi jucatori in campionat, pierzand la scor partida cu 4-2 duelul pentru locul de CL cu Real Sociedad,

GALATASARAY
Muslera - Ghokhan Zan, Semih Kaya, Eboue, Hamit Altintop, Selcuk Inan, Felipe Melo, Riera, Sneijder, Drogba, Umut Bulut
Rezerve: Iscan, Hakan Balta, Sabri Sarioglu, Aydin Yilmaz, Kurtulus, Amrabat, Elmander

REAL MADRID

Diego Lopez - Essien, Pepe, Varane, Coentrao - Modric, Ozil, Khedira - Di Maria, Higuain, Ronaldo
Rezerve: Marcelo, Arbeloa, Albiol, Callejon, Benzema, Morata

Min 90. GOOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo reuseste dubla

Min 80. Gol anulat al lui Drogba pentru ofsaid

Min 73. Ronaldo primeste o pasa superba de la Modric si trimite extraordinar, insa mingea se duce putin peste poarta

Min 71. GOOOL GALATA! Drogba inscrie cu calcaiul iar Galata incepe sa spere la calificare!

Min 69. GOOOL GALATA! Sneijder o aduce pe Galata in avantaj

Min 58. GOOOL GALATA! Centrare in spate pe jos, Eboue suteaza de la marginea careului direct la vinclu, fara sanse pentru Diego Lopez

Min 57. Ocazie mare pentru Real, Ronaldo trimite mingea pe langa dintr-o pozitie foarte buna.

Min 38.
Sut in diagonala al lui Sneijder, Diego Alves prinde

Min 30. << >>  Iese Essien, intra Arbeloa la Real

Min 14. Pasa cu calcaiul a lui Ronaldo pentru Di Maria care scapa singur cu Muslera - sutul argentinianului este insa respins cu un reflex incredibil de portarul uruguayan

Min 7. GOOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo inscrie dupa centrare perfecta a lui Khedira in fata portii

Min 2. O ocazie mare pentru Real in startul meciului - Muslera iese in afara careului si respinge mingea pana la Di Maria, sutul acestuia pe jos este deviat usor de portarul Galatei si trece pe langa poarta

Real Madrid joaca in aceasta seara mansa retur a sfertului de finala cu Galatasaray si doar un miracol mai poate intoarce soarta calificarii dupa 3-0 in favoarea madrilenilor pe Bernabeu.

Cu toate astea, Jose Mourinho incearca sa isi tina jucatorii concentrati la maximum, pentru a evita o surpriza de proportii. La sedinta tehnica, portughezul le-a prezentat jucatorilor, pe langa imagini cu adversara din aceasta seara, si rezumatul meciului dintre Inter Milano si Tottenham, din Europa League.

In optimile de finala Europa League, Tottenham a invins-o pe Inter cu 3-0 pe teren propriu, dar s-a vazut condusa cu acelasi scor, dupa 90 de minute, in returul de pe Giuseppe Meazza. Meciul a mers in prelungiri, unde s-au mai marcat inca doua goluri, cate unul de ambele parti, iar Tottenham a mers mai departe in sferturi.

"Speram sa nu avem un exces de incredere. Ne pregatim serios pentru acest meci, pentru ca ne asteptam la un meci foarte dificil. Dupa ce am vazut ce s-a intamplat dubla dintre Inter si Tottenham, trebuie sa ne luam toate masurile de precautie.", a spus Mourinho.