"Ce mici suntem!" Reactia lui Hagi dupa nebunia de la TERIBILISI in care Barcelona a cucerit SuperCupa Europei

Data publicarii: Miercuri 12 August 2015, 20:15
Data actualizarii: Miercuri 12 August 2015, 20:17

De pe alta planeta! Noi doar visam la asa ceva! Ce mici suntem! - au fost vorbele fotbalistilor de la noi, dupa Supercupa de vis dintre Barcelona si Sevilla - primul meci transmis de Pro TV, inaintea spectacolului din Champions League! Barcelona e noua Super-campioana a Europei!

Tibilisi a devenit TERIBILISI in seara nebuna de la Supercupa. Barcelona si Sevilla au oferit un thriller de 2 ore, cu 9 goluri, dramatism si rasturnari de scor.

Barcelona a revenit de la 0-1, Sevilla de la 1-4 si a fost 4-4 dupa 90 de minute. Golul lui Pedro din minutul 115 a decis cea mai frumoasa finala a Supercupei Europei!

Barcelona a castigat a 5-a Supercupa si a egalat-o pe Milan!

"Eu tin de mic cu Barca si cu Milan, echipele mele din strainatate! E clar ca sunt din alta lume", a spus Pancu.

Reporter: E un fotbal de pe alta planeta?
Hagi: Absolut! Ei au ajuns la maximum!