Bayern nu a avut milă de Mircea Lucescu! Bavarezii au spulberat-o pe Dinamo Kiev

bayern Champions League Dinamo Kiev Liga Campionilor Jucătorii de la Bayern
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2021, 23:46
Data actualizarii: Joi 30 Septembrie 2021, 08:36

Bayern a învins-o categoric pe Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu, scor 5-0, și este lider în Grupa E, cu șase puncte din tot atâtea posibile.

Din articol

După ce au câștigat derby-ul grupei, cu Barcelona, Bayern nu a avut probleme nici cu campioana Ucrainei. Golgheterul Robert Lewandowski a deschis scorul după doar 12 minute, din penalty, și a reușit ”dubla” 15 minute mai târziu, stabilind scorul pauzei.

În partea secundă, Gnabry a dus scorul la 3-0 cu un șut violent din interiorul careului. Șase minute mai târziu a înscris și Sane, cu un șut din unghi la colțul scurt, profitând de o gafă a portarului advers.

Choupo-Moting a stabilit scorul final, 5-0, în minutul 87, după ce a reluat cu capul o minge centrată de Pavard.

După acest rezultat, Dinamo Kiev este pe locul trei, cu un punct. Barcelona este pe ultimul loc cu zero goluri marcate și șase primite, iar Bayer este lider, cu golaveraj 8-0.