VIDEO Bayern Munchen - Manchester City 1-1 | „Cetățenii” se califică în semifinale

Bayern Munchen Manchester City Pep Guardiola Sadio Mane Sferturi Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 19 Aprilie 2023, 23:45
Data actualizarii: Joi 20 Aprilie 2023, 00:00

Meciul dintre Bayern Munchen și Manchester City din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

Bayern Munchen - Manchester City 1-1

Min. 90+5 Final!

Min. 83 GOOOOL Bayern Munchen! Kimmich fructifică o lovitură de la 11 metri. Fotbalistul bate tare pe centru și îl învinge pe Ederson.

Min. 75 Tel marchează, dar tușierul ridică fanionul de la margine. E ofsaid vizibil la Kingsley Coman, care primește o pasă în banda dreaptă.

Min. 57 GOOOOOL Manchester City! Erling Haaland își ia revanșa, după ce în prima repriză a irosit o lovitură de la 11 metri! Norvegianul îl învinge fără nicio problemă pe Sommer.

Min. 55 Grealish îl servește pe Erling Haaland, care ratează din fața lui Sommer! Ocazie mare pentru „cetățeni”. Se joacă pe contre în startul reprizei secunde.

Min. 46 Partea secundă a început acum.

Min. 45+2 Pauză.

Min. 45+2 Jucătorii se înghiontesc la mijlocul terenului. Arbitrul scoate cartonașul galben din arsenal. Gundogan și Kimmich primesc avertisment.

Min. 37 Haaland trimite mult peste poarta lui Sommer, din penalty!

Min. 35 Penalty pentru Manchester City!

Min. 18 Upamecano primește cartonașul roșu, după ce îl faultează pe Haaland. VAR-ul intervine și semnalează un ofsaid. Centralul retrage avertismentul. „Bavarezii” respiră.

Min. 17 Sane țâsnește din fața lui Stones și șutează pe lângă poartă, dintr-o poziție favorabilă. Ocazie imensă pentru Bayern.

Min. 8 Coman îi centrează lui Choupo-Moting, dar lovește prea puternic balonul, iar mingea traversează toată defensiva „cetățenilor”. „Bavarezii” controlează meciul, cel puțin pentru moment.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Meciul începe la ora 22:00.

Echipele de start!

• Bayern Munich: Sommer - Joao Cancelo, Upamecano, De Ligt, Pavard - Kimmich, Goretzka - Sané, Musiala, Coman - Choupo-Moting
  • Manchester City: Ederson - Akanji, Ruben Dias, Aké - Stones, Rodri - Bernardo Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish - Haaland

știre inițială

Bayern Munchen - Manchester City, returul sferturilor de finală din Champions League, se joacă astăzi de la ora 22:00 și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe Sport.ro.

În tur, echipa lui Pep Guardiola s-a impus cu 3-0, așa că bavarezii au o misiune aproape imposibilă în manșa secundă.

Câștigătoarea din Bayern Munchen - Manchester City, cu Real Madrid în semifinale

Învingătoarea dublei manșe se va duela în semifinale cu Real Madrid!

Bayern este în continuare afectată de conflictul între Sadio Mane și Leroy Sane: primul a primit o amendă record de peste 300.000 de euro după ce și-a lovit coechipierul în vestiar!