Barcelona 2-1 Dinamo Kiev | Barcelona s-a chinuit cu echipa 'improvizata' a lui Mircea Lucescu! | Juve, victorie fara probleme cu Ferencvaros

Champions League Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Miercuri 04 Noiembrie 2020, 22:06
Data actualizarii: Joi 05 Noiembrie 2020, 00:27

Urmarim si comentam impreuna toate duelurile din UEFA Champions League pe www.sport.ro si Facebook.com/sport.ro.

00:22 05 Nov

Rezultatele serii si marcatorii:

23:25 04 Nov
GOOOOOL BARCELONA! Gerard Pique reuseste sa inscrie cu capul din pasa lui Ansu Fati!
23:22 04 Nov
GOOOOL JUVENTUS! Morata face dubla din pasa lui Cristiano Ronaldo! Portughezul i-a pasat la marginea careului, Cuadrado a lasat mingea sa treaca, iar spaniolul a inscris cu un sut direct!
22:40 04 Nov
SEVILLA 0-2 KRASNODAR: Soc in Spania! Suleymanov a deschis scorul in minutul 17 cu un gol superb din lovitura libera, iar Berg a majorat avantajul in minutul 21 din penalty!
22:34 04 Nov
BRUGGE 0-3 DORTMUND: Thorgan Hazard a deschis scorul in minutul 14 cu un sut din interiorul careului, iar Haaland a marit avantajul in minutul 18 cu o lovitura de cap! Acelasi Haaland a facut dubla in minutul 32.
22:25 04 Nov
GOOOOL CHELSEA! Werner inscrie din penalty-ul obtinut tot de el si ajunge la 6 goluri in ultimele 7 meciuri!
22:24 04 Nov
Min. 16: Di Maria, inger si demon pentru PSG! Argentinianul a deschis scorul din pasa lui Kean in minutul 6, dar a ratat un penalty in minutul 16! Leipzig 0-1 PSG
22:12 04 Nov
GOOOOL JUVENTUS! Morata deschide scorul cu un sut din fata portii dupa o centrare venita de la Cuadrado!
22:09 04 Nov
GOOOOL BARCELONA! Leo Messi deschide scorul dintr-un penalty obtinut tot de el, dupa un fault in interiorul careului!

20:42 04 Nov
GOOOOOL UNITED! Martial inscrie cu capul din centrarea lui Shaw si reduce din diferenta! 2-1
20:39 04 Nov
GOOOOL BASAKSEHIR! Visca inscrie dupa un contraatac perfect si mareste avantajul gazdelor! 2-0
20:12 04 Nov
GOOOOL BASAKSEHIR! Demba Ba deschide scorul dupa o eroare uriasa in apararea lui United! Atacantul a primit balonul din propria jumatate de teren si a scapat singur cu Henderson, care nu a putut sa il opreasca!
19:29 04 Nov
Basaksehir - Manchester United

19:28 04 Nov
Zenit - Lazio

09:09 04 Nov
Ziua incepe cu duelurile Basaksehir - Manchester United si Zenit - Lazio, ambele programate de la ora 19:55.

Turcii de la Basaksehir au fost coplesiti de nivelul Champions League si nu au reusit sa inscrie niciun gol in primele doua runde. De asemenea, la duelul cu Manchester United sunt in cautarea primului punct din Grupa H. De partea cealalta, 'Diavolii' sunt lideri in grupa, cu 6 puncte dupa primele doua partide.

De la 22:00, Mircea Lucescu este in fata unei partide demne de un scenariu al filmului 'Misiune imposibila'. Dinamo Kiev este puternic lovita de Covid-19, iar echipa antrenata de Lucescu s-a deplasat la Barcelona cu doar 13 jucatori de pe lista A de UEFA Champions League.
Dinamo Kiev are in total 19 jucatori pentru meciul cu Barcelona, dintre care doi portari de la echipa de tineret si un altul de 17 ani de la juniori.
Ucrainenii au 1 singur punct intr-o grupa din care mai fac parte Juventus si Ferencvaros. Mircea Lucescu a obtinut o remiza in Ungaria, scor 2-2 cu Ferencvaros si a fost invins pe teren propriu de Juventus, scor 0-2. Liderul grupei este Barcelona, care le-a invins pe Ferencvaros cu 5-1 si pe Juventus cu 2-0 in deplasare.

"Nu a fost usor sa asteptam cinci ore ca sa vedem daca se joaca meciul sau nu. Dar, din fericire, totul este in regula, toata lumea este sanatoasa si vom juca. Da, ca antrenor, ar fi fost mai bine pentru mine sa se amane acest meci, dar trebuie sa jucam maine si vom juca. Avem doar 13 jucatori pentru aceasta partida si nimic nu se va schimba din punctul asta de vedere. Care va fi tactica noastra? Sa jucam fotbal", a declarat Lucescu inaintea partidei.

Toate duelurile zilei din UEFA Champions League

• Basaksehir - Manchester United, LIVE TEXT, de la 19:55 | Lucescu incearca minunea in Barcelona - Dinamo Kiev, de la 22:00 | Ferencvaros - Juventus si Leipzig - PSG, la aceeasi ora