Barca senzationala, Liverpool distrusa de Chelsea, probleme pentru Manchester. Vezi rezumatele din sferturile Ligii:

Arsenal Barcelona Chelsea Liverpool Manchester United Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 09 Aprilie 2009, 11:41
Data actualizarii: Joi 09 Aprilie 2009, 22:13

Campiona Europei, Manchester a fost tinuta in sah de Porto, in egalul 2-2 de pe Teatrul viselor, Arsenal are prima sansa cu Villarreal, Barca e deja caliificata in semifinale, iar Chelsea a zdrobit-o pe Liverpool in clasicul din Liga. Vezi toate rezumatele din sferturile UCL

MANCHESTER 2-2 PORTO. CLICK PENTRU REZUMAT

Nopti magice in Liga. Sferturile celei mai tari competitii din lume au aratat inca o data ca nimeni nu este favorit! Campioana Manchester a remizat cu Sapunaru si ai lui chiar pe Old Trafford.

Citeste "Jurnalul de Champions League" si afla cum a trait Vali Moraru sfertul nebun din Liga.

Villarreal amana razbunarea de care vorbea Robert Pires. Golul senzational marcat de Senna nu a fost de ajuns pentru spanioli in fata lui Arsenal. Adebayor nu a fost de acord cu infrangerea si "tunarii" au prima sansa pentru semifinale.

VILLARREAL 1-1 ARSENAL. CLICK PENTRU LIVE

In derby-ul sferturilor, Chelsea nu a avut mila de Liverpool si Hiddink i-a dat o palma lui Rafa Benitez. Chelsea castiga pe Anfield Road si este favorita pentru inca o finala dupa cea de la Moscova

LIVERPOOL 1-3 CHELSEA. CLICK PENTRU REZUMAT

Barca e cea mai in forma echipa din Liga. Messi, Henry si Etoo au facut spectacol cu Bayern. Toni, Ribery si Ze Roberto nu au avut nicio sansa pe Nou Camp

BARCELONA 4-0 BAYERN. CLICK PENTRU REZUMAT