Seara de 2 solist in Champions League. Ronaldo a marcat in Roma 0-2 Real Madrid. Gent, aproape de revenire in 2-3 cu Wolfsburg. REZUMATELE VIDEO

FINAL

Min 86: GOOOOL! Jese inscrie primul gol in cupele europene dupa un sut in diagonala, din 14 metri!

Min 79: Dzeko are o ocazie imensa insa trage din 5 metri, lateral stanga, in plasa laterala!

Min 77: Benzema reia cu capul din 6 metri intr-un adversar, cu poarta goala!

Min 74: Ronaldo rateaza din cateva metri o reluare cu capul, mingea se duce putin pe langa poarta. Centrare geniala a lui James!

Min 73: Vainqueur trimite o TORPILA de la 25 de metri, putin pe langa bara! Ocazie mare pentru Roma.

Min 69: Salah scapa singur in dreapta, in careu, si incearca sa ii centreze lui Perotti in fata portii insa Varane intervine decisiv in 4 metri!!!

Min 57: GOOOOOOOOOL!!! Ronaldo trimite primul sut pe poarta si inscrie la vinclu! Mingea a fost deviata insa reusita e superba!

Min 54: El Shaarawy e blocat in 10 metri de Navas!

Min 50: Pasa spre James, in fata portii, mingea e respinsa de Manolas care il loveste cu talpa in cap pe columbian! Acesta se alege cu capul spart. Arbitrul nu da fault desi intrarea era de galben spre rosu, iar James fusese si in off-side, care de asemenea nu s-a aratat.

Pauza

Min 44: El Shaarawy scapa singur spre poarta insa este blocat de Varane in ultima clipa, in 6 metri!

Min 33: Sut superb al lui Marcelo, de la marginea careului, mingea se duce putin pe langa! Cea mai mare ocazie de gol pana acum.

Min 28: Meciul este in continuare foarte strans, ajungandu-se foarte greu la poarta.

Min 17: Perotti reia din 6 metri mult peste poarta. Prima sansa de gol.

Min 15: Roma incepe sa aiba cateva incursiuni ofensive, insa deocamdata nicio realizare. Realul nu s-a apropiat de poarta romanilor.

Min 10: Nicio faza in primele minute. Ambele echipe se chinuiesc sa construiasca.

Min 1: A inceput meciul.

GENT 2-3 WOLFSBURG

Rezumat prima repriza

Rezumat repriza a doua

Min 88: GOOOL! Belgienii inscriu iar, reducand din diferenta prin Coulibaly, cu o lovitura de cap din 6 metri!

Min 80: GOOOL! Gent reduce din diferenta cu un gol al lui Kums, dupa un sut din marginea careului!

Min 60: GOOOL! Kruse inscrie cu capul din careul mic. Nemtii sunt ca si calificati in sferturi!

Min 54: GOOOL! Draxler scapa singur in fata careului cu portarul si inscrie cu o scarita superba!

Min 43: GOOOL! Draxler deschide scorul dupa un sut din centrul careului!

16:52 17 Feb
ROMA - REAL

AS Roma si Real Madrid tin capul de afis pentru a doua zi de Liga Campionilor. Italienii au cea mai slaba aparare din Liga Campionilor, cu 16 goluri luate in faza grupelor, doar Maccabi Tel Aviv luand atatea goluri, echipa din Israel necastigand insa niciun punct! Roma s-a calificat in urma meciurilor directe cu Leverkusen, ambele avand cate 6 puncte, in grupa cu Barcelona si BATE.

De partea cealalta insa, Real Madrid a defilat in grupe, avand cea mai buna ofensiva, cu 19 goluri, 11 dintre ele fiind marcate de Cristiano Ronaldo, care e golgheterul editiei pana acum.

GENT - WOLFSBURG

In cealalta optime se intalnesc doua dintre cele mai slabe echipe din faza optimilor, meciul fiind de departe cel mai slab valoric din optimi. Gent si Wolfsburg sunt, alaturi de Dinamo Kiev si PSV, echipele cu care au vrut sa cada toate formatiile la tragerea la sorti.

Wolfsburg a castigat in mod surprinzator grupa cu PSV, Man United si CSKA, in timp ce Gent a terminat pe doi in cea mai slaba grupa din Liga, cu Zenit, Valencia si Lyon.

PSG 2-1 Chelsea

Min 78 - GOOOL PSG | Cavani da lovitura la mai putin de 5 minute de la intrarea pe teren, dupa o pasa incantatoare a lui Di Maria! Cavani l-a executat pe Courtois cu un sut din unghi

Min 45 - GOOOL Chelsea | Obi Mikel egaleaza la ultima faza a primei reprize, in urma unei faze fixe! Nigerianul a reluat din apropiere in poarta lui Trapp

Min 38 - GOOOL PSG | Zlatan Ibrahimovic inscrie dintr-o lovitura libera de la 20 de metri, dupa un sut puternic! Mingea a fost deviata de John Obi Mikel, care se plasase in zid

Min 20 - Chelsea are o ocazie rarisima de gol prin Diego Costa, dar Trapp scoate cu un reflex senzational. Portarul german a respins cu o mana in bara transversala. Totusi, pe reluare se poate observa un ofsaid la Diego Costa

Benfica 1-0 Zenit

Min 90 - GOOOL Benfica | Gazdele deschid scorul in ultimul minut de joc prin brazilianul Jonas, golgheterul echipei in acest sezon

Simeone s-a inteles cu Chelsea

Presa din Spania anunta ca Diego Simeone a batut palma cu Roman Abramovic pentru a prelua clubul englez din vara. Olandezul Guus Hiddink a preluat Chelsea doar pana la finalul sezonului, iar Abramovic vrea un antrenor tanar pentru echipa sa. Ok Diario din Spania scrie ca Diego Simeone s-a inteles deja cu Chelsea in privinta unul salariu de 12 milioane de euro pe sezon, dublu fata de cat castiga la Atletico. Abramovic a declarat in trecut ca Simeone e unul din preferatii sai, iar acum va avea ocazia sa-l vada la lucru la echipa sa.

Si Massimiliano Allegri de la Juventus s-a aflat pe lista lui Chelsea dupa demiterea lui Mourinho.

13:49 16 Feb
13:43 16 Feb

Daily Mail scrie despre duelurile care decid dubla PSG - Chelsea AICI.

13:32 16 Feb

Serge Aurier si-a cerut scuze fata de antrenorul Blanc si fata de colegii sai dupa declaratiile date intr-o sesiune de Q&A cu fanii pe Periscope. Ivorianul nu e in lot pentru meciul cu Chelsea si nu stie daca va mai fi folosit pana la finalul sezonului.

13:30 16 Feb
13:29 16 Feb
13:28 16 Feb
13:27 16 Feb
13:26 16 Feb