Ancelotti ACUZA arbitrajul: "Penalty-ul a fost cadou oferit de arbitru!" Ce spune despre primul gol:

Carlo Ancelotti Barcelona Liga Campionilor PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 03 Aprilie 2013, 11:25
Data actualizarii: Miercuri 03 Aprilie 2013, 11:25

►Joi - Noaptea suspinelor! 22:00 Sferturi Europa League, Chelsea - Rubin, LIVE la Sport.ro si Voyo.ro

PSG a marcat primul gol dintr-un offside imens la Ibrahimovic, dar Carlo Ancelotti acuza penalty-ul acordat Barcei la Alexis Sanchez.

"Nu cred ca acesta este un rezultat bun. In prima repriza am facut un bun joc ofensiv si totodata ne-am aparat bine. Este adevarat ca am primit doua goluri: primul a fost un cadou oferit lui Messi, iar al doilea un cadou oferit de arbitru.

Sanchez a cautat contactul cu portarul. Aveam experienta cu Sanchez, care a plonjat in meciul amical pe care l-am jucat in august, deci nu este o noutate pentru noi.

Sunt mandru de performanta jucatorilor, de atitudinea lor si de curajul pe care le-au aratat. Insa nu prea sunt multumit de rezultat", a declarat tehnicianul italian.