Remontada incredibila a Realului in ultimele 4 minute: Cristiano si Morata o inving pe Sporting. City 4-0 Gladbach, Brugge 0-3 Leicester, Legia 0-6 Dortmund. Vezi REZUMATELE VIDEO

23:37 14 Sep
Min 90+3: GOOOL Real Madrid | Victorie obtinuta de spanioli in ultimul minut de joc, cu gol Alvaro Morata!!!
23:30 14 Sep
Minutul 89: GOOOL Cristiano Ronaldo. Starul portughez o salveaza pe Real cu o executie formidabila din lovitura libera. Real 1-1 Sporting
23:26 14 Sep
Minutul 77: City 3-0 Gladbach. Kun Aguero face tripla, ca in meciul cu Steaua.
23:21 14 Sep
Minutul 76: Dortmund are 5-0 la Legia. Polonezii au castigat la capitolul coregrafie in seara asta, dar au fost pulverizati pe teren.
23:16 14 Sep
Minutul 75: Leicester face si ea spectacol. Are 3-0 la Brugge, dupa ce Mahrez a facut dubla dintr-un penalty (minutul 61).

La Porto, Copenhaga a egalat prin Cornelius (52), dar joaca in inferioritate numerica in urma eliminarii lui Gregus (67).

Lyon are 3-0 cu echipa lui Matel, Dinamo Zagreb. Au mai inscris Ferri (49) si Cornet (57).
22:55 14 Sep
Minutul 52: Dortmund face 4-0 la Varsovia. Inscrie si fundasul portughez Raphael Guerreiro, campion european cu tara sa.
22:54 14 Sep
I-am laudat pe fanii Legiei pentru coregrafia senzationala de la meciul cu Dortmund (vezi mai jos), insa ce se intampla acum e foarte neplacut. Scene dure intr-un sector al stadionului
22:50 14 Sep

Minutul 47: GOOOL Sporting! Soc pe Bernabeu: portughezii deschid scorul prin Bruno Cesar, care l-a invins pe Casilla cu un sut de la marginea careului

22:32 14 Sep
Minutul 45: Desfasurare nebuna de meci la Bayer Leverkusen - CSKA Moscova. Rusii au revenit de la 0-2 si au egalat prin Dzagoev si Eremenko.

Tottenham a redus din diferenta in meciul cu AS Monaco: 1-2. Gol marcat de Alderweireld.
22:17 14 Sep
Minutul 31: Leicester face 2-0 la Brugge, gol Mahrez.

Monaco face si ea 2-0 pe terenul lui Tottenham, gol al lui Lemar.
22:13 14 Sep
Minutul 28: City face 2-0 cu Gladbach. Aguero a facut dubla din penalty
22:07 14 Sep
Minutul 18: Dortmund face scor la Varsovia. Dupa Gotze si Papastathopoulos, a marcat si Marc Bartra! Legia 0-3 BVB.
22:02 14 Sep
Minutul 15: S-a marcat si la Lyon, si la Porto, si la Londra! Leverkusen si Dortmund au si ele 2-0 cu CSKA, respectiv Legia.

Pentru Lyon a marcat Tolisso in minutul 13 al meciului cu Dinamo Zagreb.

Porto a deschis scorul prin Otavio cu FC Copenhaga, tot in minutul 13.

Pentru Monaco a marcat Silva in minutul 15 al meciului cu Tottenham.
21:57 14 Sep
Coregrafie senzationala a fanilor Legiei Varsovia la revenirea in Liga. Doar Legia Varsovia :)
21:56 14 Sep
Inca doua goluri: 4 reusite pe 4 stadioane pana acum.

City conduce pe teren propriu, pe Monchengladbach, cu 1-0. Gol marcat de Kun Aguero.

Leverkusen conduce pe CSKA Moscova dupa golul marcat in minutul 9 de Admir Mehmedi.
21:53 14 Sep
S-a deschis scorul in doua meciuri: Leicester conduce la Brugge din minutul 6, prin golul lui Albrighton, iar Dortmund la Varsovia, cu golul lui Mario Gotze
21:06 14 Sep