Noapte FABULOASA cu 10 goluri in Champions League: Napoli 1-3 Real, Arsenal 1-5 Bayern | VEZI REZUMATELE

23:41 07 Mar

Noapte FABULOASA cu 10 goluri in Champions League: Napoli 1-3 Real, Arsenal 1-5 Bayern. Real si Bayern merg mai departe in UCL.

Rezumatele sunt la Sport.ro, 23:55

23:35 07 Mar

GOOOOL REAL MADRID! Morata inscrie in minutul 91! E 3-1 pentru galactici la Napoli, acelasi scor din tur

23:27 07 Mar
INCREDIBIL! 5-1 pentru Bayern! Vidal reuseste dubla si e 10-2 la general
23:23 07 Mar
MACEL! MACEL! MACEL! Bayern are 4-1 la Londra, cu Arsenal. Vidal a marcat in minutul 80 si este 9-2 la general!

Rezumatul e la Sport.ro de la 23:55
23:21 07 Mar
GOOOOL BAYERN! E minutul 78, iar douglas Costa a marcat golul trei al nemtilor! Bayern are 3-1 cu Arsenal, la Londra
23:10 07 Mar
GOOOL BAYERN IN MINUTUL 67! Robben loveste pentru 2-1 in fata lui Arsenal
23:01 07 Mar

GOOOL REAL MADRID! Ramos reuseste dubla in minutul 56! Spaniolii au 2-1 la Napoli

22:58 07 Mar
GOOOL BAYERN! LEWANDOWSKI INSCRIE DIN PENALTY IN MINUTUL 54!

Vedeti rezumatul meciului Arsenal - Bayern la Sport.ro, 23:55
22:55 07 Mar
PENALTY PENTRU BAYERN SI ROSU PENTRU KOSCIELNY in minutul 52!

MIN 51! GOOOOL REAL MADRID! Ramos egaleaza cu o lovitura de cap de la 6 metri!

22:51 07 Mar
Min 47. Ocazii de gol la Londra si la Napoli. Giroud a trimis cu capul peste poarta lui Bayern de la 6 metri, iar Benzema a sutat in plasa laterala a lui Napoli de la 17 metri
22:46 07 Mar
Show total facut de fanii lui Bayern pe stadionul lui Arsenal

22:34 07 Mar
PAUZA in cele doua meciuri. 1-0 pentru Napoli cu Real si 1-0 pentru Arsenal cu Bayern. Vedeti mai jos video cu fazele tari din meciul de la Napoli.

Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:55
22:23 07 Mar

BARA SI PENTRU NAPOLI IN MINUTUL 36! Mertens a trimis de la 13 metri, Real a fost salvata de bara

22:18 07 Mar
Dries Mertens pare sa fie intr-o forma destul de buna... :)

22:15 07 Mar

BARAAAA! Cristiano Ronaldo rateaza incredibil de la 10 metri si trimite in bara! 1-0 pentru Napoli in minutul 29!

22:11 07 Mar

Sutul din unghi, pe coltul scurt, trimis de Walcott n-a putut fi scos de Neuer! Greseala importanta a unuia dintre cei mai buni portari din lume. Pe net curg deja mii de mesaje ironice la adresa portarului de la Bayern.

22:10 07 Mar

GOOOOOOOOL NAPOLI! NEBUNIE IN ITALIA! 1-0 CU REAL MADRID IN MINUTUL 25! Mertens deschide scorul cu sut la coltul lung de la 10 metri, dupa o faza superba!

22:06 07 Mar
GOL ARSENAL! 1-0 CU BAYERN! Walcott deschide scorul in fata lui Bayern in minutul 21. A sutat superb sub bara din interiorul careului.

Vedeti aceasta reusita si rezumatele meciurilor serii in Champions League la Sport.ro de la 23:55
'Sa se auda pana la Torino' - a cerut Hamsik. Credem ca fanii lui Napoli s-au descurcat si cu asta. :)

22:03 07 Mar
Minutul 15 la Napoli si la Londra. Este 0-0 in ambele meciuri. Napoli preseaza total la poarta Realului, Hamsik a fost cel mai periculos om. Real a avut o actiune periculoasa prin Cristiano Ronaldo. La Londra, meciul dintre Arsenal si Bayern este destul de echilibrat pana in acest moment. Campionii serii pana acum sunt fanii lui Napoli care fac o atmosfera colosala.

Napoli - Real Madrid este acum la ProTV! Rezumatele sunt la Sport.ro de la 23:55
21:59 07 Mar
Cateva sute de fani s-au adunat in fata fostului stadion al lui Arsenal, Highbury, pentru a protesta impotriva lui Arsene Wenger. Suporterii au plecat apoi in mars catre Emirates. Scandarile au continuat si in interiorul arenei pe care se joaca acum Arsenal - Bayern.

20:36 07 Mar
Stadionul e arhiplin inca de acum o ora. Raman oameni in afara arenei, se cauta bilete. :)

20:35 07 Mar
Echipa de start a lui Real pentru meciul de azi:

20:34 07 Mar
Thiago Motta este indisponibil pentru mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, meci care va avea loc miercuri seara, informeaza L'Equipe.

Potrivit tehnicianului Unai Emery, Motta nu este refacut suficient dupa o accidentare la gamba.

"Este important ca toti jucatorii convocati sa fie uniti. Guedes si Thiago Motta nu vor evolua", a afirmat Emery.

Paris Saint-Germain a invins FC Barcelona, cu scorul de 4-0, in prima mansa a optimilor Ligii Campionilor.
20:31 07 Mar
'Magazinul e inchis. Avem emotii. Cautati-ne maine'. :))

20:14 07 Mar

La ora 19:00, zeci de mii de fani erau deja in stadion. Alte cateva mii erau afara, foarte multi isi cauta pe ultima suta de metri un bilet pentru a putea intra pe San Paolo.

Real nu vine dupa cea mai comoda noapte. Aseara, aproape 100 de suporteri de-ai lui Napoli s-au adunat cu masinile in fata hotelului unde sunt cazati campionii Europei si au claxonat. :)

20:13 07 Mar
Clubul Napoli are o valoare estimata de 1,1 miliarde de euro, Napoli de 324 de milioane.
20:09 07 Mar
Observator de meci la Napoli - Real e Alexandru Deaconu. Arbitrul e turcul Cakir, care are un istoric de care fanii lui Napoli se tem. Cakir l-a eliminat degeaba pe Nani intr-un Manchester United - Real Madrid, tot in Champions League, acum 4 ani. Deaconu e pe faza. :)
19:58 07 Mar
19:11 07 Mar

20.000 de spectatori pe San Paolo cu patru ore inainte de meci

"Nu am mai vazut niciodata asa ceva"
, scrie pe Twitter Tancredi Palmeri, corespondentul Gazzetta dello Sport la Napoli.

Fanii au inceput sa vina pe stadion inca de la ora 16:00.

17:52 07 Mar
Imagini incredibile la Napoli. Stadionul se umple inca de pe acum si mai sunt destule ore pana la meciul cu Real Madrid

17:20 07 Mar

Cand Real are 3-1 in prima mansa, sunt 50% sanse de calificare!

3-1 este un scor periculos pentru Real! Statistica, atat cat poate fi ea de relevanta, le da sperante napoletanilor.

De-a lungul istoriei, s-a mai intamplat de opt ori ca Real Madrid sa conduca cu 3-1 in prima mansa, in competitiile europene. A mers mai departe doar de 4 ori.

Napoli n-a ajuns niciodata in sferturi

Napoli joaca pentru a doua oara in optimile UEFA Champions League. Performanta din acest sezon a fost reusita prima data in sezonul 2011/12, cand Napoli a fost eliminata de Chelsea, dupa doua infrangeri, 1-3 si 1-4.

Napoli si Real Madrid s-au mai intalnit o data in vremea lui Maradona, in sezonul 1987/88. Italienii au fost eliminati atunci in primul tur al Cupei Campionilor Europeni, dupa 1-3 la general.

14:27 07 Mar
Gestul fabulos al lui Ronaldo

Cristiano Ronaldo nu se dezminte cand vine vorba de fanii sai. Aflat in hotelul echipei din Napoli, Cristiano Ronaldo a vazut o fetita cu dizabilitati care astepta la usa hotelului impreuna cu mama ei. Portughezul le-a cerut fortelor de ordine sa le lase sa intre si a petrecut cateva minute cu ele. Asta s-a intamplat in conditiile in care securitatea a fost maxima la hotelul madrilenilor din Napoli. Fanii italienilor au cantat si au facut zgomot toata noaptea pentru a-i incurca pe adversarii din aceasta seara. Angajatii hotelului au primit interzis sa faca poze cu jucatorii, iar orice incercare de a intra in zona delegatiei spaniole este stopata de fortele de ordine.
13:28 07 Mar
Noapte alba pentru Real!

Vedetele de la Real Madrid au facut noapte alba in Napoli. Mii de suporteri ai gazdelor au petrecut toata noaptea in fata hotelului in care erau cazati jucatorii lui Zidane, au cantat, au claxonat si au facut galagie. Orasul intreg asteapta o revenire din partea lui Napoli, mai ales ca italienii au deschis scorul pe Bernabeu in urma cu doua saptamani.
12:19 07 Mar
Farsa zilei la Napoli

O femeie s-a plimbat prin Napoli si i-a intrebat pe localnici daca sunt dispusi sa strige in gura mare Forza Real Madrid! Femeia le-a promis ca daca vor face asta le va oferi un premiu: le va arata sanii. Multi au refuzat, insa cei care au strigat au avut parte de o surpriza. Femeia avea sanii acoperiti cu un fular pe care scria Forza Napoli! "Sunteti mai rau ca Higuain voi!", le-a spus ea fanilor care au "tradat" orasul.

11:36 07 Mar

Ronaldo si-a facut un prieten nou!

Cristiano Ronaldo s-a intalnit la Napoli cu italianul Gianluca Vacchi, milionarul care a pus internetul pe jar cu clipurile sale. Acesta a vizitat hotelul in care este cazata Real Madrid si s-a pozat cu Cristiano Ronaldo si cu Marcelo.

Dansul lui Gianluca si al prietenei sale cu 18 ani mai tanara l-au innebunit pe Ronaldo.

To hang out with my friend {ENJOY}????

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Visiting my friends...both great souls ???? @cristiano @marcelotwelve #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on

10:24 07 Mar
Sport Catalunya, cotidianul "de casa" al Barcelonei, vorbeste despre meciul lui Messi & Co de maine, cu PSG. Totusi, jurnalistii catalani amintesc si de duelul Napoli - Real Madrid.

"Pe Real o asteapta infernul"
, spun catalanii.

10:13 07 Mar
Maurizio Sarri, antrenorul lui Napoli, a oferit o declaratie inedita, cum numai cineva de pe San Paolo poate oferi: "Trebuie sa ii tragem de oua daca vrem calificare", a spus el.
10:11 07 Mar

"Ajungeti la sfinti si apoi urcati", te indruma foarte seriosi oficialii UEFA. Suntem la stadionul lui Napoli, San Paolo, iar ce vedeti este peretele plin de icoane pe linga care trec jucatorii cind intra pe gazon. Daca la Steaua bati cuba cu MM, la Napoli Hamsik, Insigne si Chiriches se inchina la San Gennaro si la cei peste 50 de sfinti care patroneaza orasul. Napoli-Real Madrid este in direct la Protv  de la 21.45.

10:09 07 Mar
INCASARI RECORD LA NAPOLI: 4,4 MILIOANE €

Napoli si Real Madrid se intalnesc diseara, de la 21:45, IN DIRECT la ProTV. Mansa retur pleaca de la scorul de 3-1 pentru spanioli, care s-au impus pe Bernabeu prin golurile lui Benzema, Kroos si Casemiro. Pentru Napoli a marcat in meciul tur Lorenzo Insigne.

Intr-o forma nu prea buna in La Liga, acolo unde a pierdut puncte pretioase cu Valencia ori Las Palmas, Real Madrid vine totusi pe fondul unui record uimitor: marcheaza neintrerupt de 46 de meciuri.

Ultima data cand Real Madrid nu a marcat s-a intamplat in aprilie 2016, intr-un meci cu Manchester City, care i-a adus totusi formatiei madrilene calificarea in finala.

Real Madrid a pierdut calificarea dupa 3-1 pe teren propriu in 4 din 6 astfel de duble, ultimele doua adversare care au reusit sa o elimine fiind PSG si Manchester United.

Napoli anunta si un record istoric de incasari pentru acest meci: 4.4 milioane de euro din bilete. La meci ar urma sa asiste 56.000 spectatori, capacitatea maxima a stadionului fiind de pana la 60.000.

La televiziunea italiana, meciul va fi comentat de legendarul Careca, in timp ce Maradona, "Dumnezeul orasului Napoli", a ales sa le trimita jucatorilor un mesaj video.

Nu in ultimul rand, este de asteptat ca Vlad Chiriches sa fie cel putin rezerva in meciul de diseara. Acesta a revenit destul de curand dupa o accidentare.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”