U Cluj învinge Steaua și se apropie de locurile direct promovabile! Cum arată clasamentul după trei etape din play-off

U Cluj csa steaua florian haita liga 2 Steaua Liga 2
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2022, 21:32
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2022, 21:32

Universitatea Cluj a învins CSA Steaua, scor 1-0, în runda a treia din play-off-ul ligii secunde.

Cu aproximativ 8.000 de spectatori în tribunele Cluj Arena, unicul gol al meciului a fost marcat de Florian Haită, în minutul 10. Mijlocașul a punctat cu un șut în forță, de la marginea careului, care a fost deviat și l-a surprins pe portarul Bălbărău.

U Cluj - CSA Steaua 1-0

CSA Steaua l-a pierdut pe golgheterul Bogdan Chipirliu după doar 20 de minute, în urma unei accidentări provocate de Cristian Balgiu. Același Balgiu a avut o intervenție foarte dură și asupra lui Rareș Enceanu, sancționată doar cu cartonaș galben, câteva minute mai târziu.

Duritățile au continuat atât în teren, cât și în tribune. Fanii celor de la CSA Steaua au avut propria dispută cu jandarmii și au aruncat cu mai multe scaune pe pista de atletism.

Partida s-a încheiat cu victoria Universității Cluj, care își consolidează poziția a treia și ajunge la 47 de puncte, la doar o lungime în spatele lui Hermannstadt. De partea cealaltă, CSA Steaua rămâne pe poziția a patra, cu 41 de puncte.

În următoarea rundă din Liga 2, a patra, se vor disputa meciurile Concordia Chiajna - Petrolul, Unirea Slobozia - CSA Steaua și FC Hermannstadt - U Cluj.