TOATE transferurile realizate in Liga 2! Vezi ce transferuri au facut cluburile si cum arata echipele dupa 3 etape

TOATE transferurile realizate in Liga 2! Vezi ce transferuri au facut cluburile si cum arata echipele dupa 3 etape

Perioada de transferuri din aceasta vara se va desfasura in perioada 11 iunie - 2 septembrie 2019, iar campionatul Ligii 2 a inceput pe 2 august.

Fiecare echipa va trebui sa aiba in primul "11" minim doi jucatori U20. Cu o saptamana inainte de reluarea campionatului, Luceafarul Oradea a anuntat ca nu va mai continua in Liga 2, din cauza problemelor financiare, iar FRF a hotarat ca locul lasat vacant sa fie luat de Energeticianul Petrosani, care si-a schimbat numele in ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu si va juca momentan la Drobeta-Turnu Severin.

Etapa 4:

Sambata, 24 august
AFK Miercurea Ciuc - Dunarea Calarasi (11.00)

Ripensia Timisoara - UTA Arad (11.00)

Sportul Snagov - Metaloglobus Bucuresti (11.00)

Pandurii Tg. Jiu - Viitorul Pandurii Tg. Jiu (11.00)

Daco-Getica Bucuresti - CSM Resita (11.00)

Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Magurele (11.00)

FC Rapid - ASU Poli Timisoara (18.00)

Duminica, 25 august
„U” Cluj - Gloria Buzau (15.30)

Luni, 26 august
Farul Constanta - Petrolul Ploiesti (18.00)

Marti, 27 august
CS Mioveni - FC Arges (19.00)

RAPID BUCURESTI

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)

Veniri: Sandro Djurici (Austria Lustenau), Brighton Labeau (FC Villefranche), Matias Roskopf (Hermannstadt), Facundo Mallo (Dinamo), Rares Lazar (CS Mioveni), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Pandurii), Alexandru Dulca (Luceafarul Oradea), Alexandru Achiriloaie (Ac. Clinceni), Enrichi Finica (Torino U17)

Plecari: Deivydas Matulevicius, Robinho, Adrian Grigore, Alexandru Durita (contracte reziliate), Adrian Neacsu, Vlad Mocioaca (imprumutati, Sportul Snagov)

Primul "11": Draghia - Voicu, Manole, Mallo, Demici (U20) - Lazar (U20), Jorza, Sefer (U20) - Draghiceanu, Labeau (Vlada), Hlistei

PETROLUL PLOIESTI

Antrenor: Flavius Stoican (nou)

Veniri: Derlis Meza Colli (Neftchi Baku), Stefan Barboianu (Concordia Chiajna), Wallace (Ittehad Alexandria), Alexandru Zaharia, Catalin Stefanescu, Ionut Cioinac, Madalin Mihaescu (Poli Iasi), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Dunarea Calarasi), Antonio Manolache (ACS Poli Timisoara), Ianis Stoica (FCSB, imprumutat), Raul Avram (Farul), Petru Racu (Neftchi Baku), Stefan Stefanovici, Octavian Cracea (Sporting Vaslui), Christian Apostolachi (Gloria Buzau), Andrei Rus, Alexandru Nica (reveniti dupa imprumuturi)

Plecari: Mihai Velisar (Gaz Metan Medias, imprumutat), Cristian Puscas, Mirel Bolboasa (UTA), Lucian Cazan (Metaloglobus), Edgar Malakyan (Shirak Gyumri), Marius Chindris (CSM Tg. Mures), Alexandru Tiganasu (FC Botosani), Nini Popescu (FC Arges), Sebastian Ghinga (Gloria Buzau), Antonio Cruceru, Jean Prunescu, Chrysovalantis Kozoronis, Georgios Sarris, Dan Bucsa (contracte reziliate), Florin Borta, Robert Moldoveanu, Alexandru Stoica, Ianos Brinza, Bogdan Rusu (imprumuturi expirate), Andrei Rus (CSM Resita, imprumutat), Raul Bucur (Sportul Snagov, imprumutat), Andrei Iacob, Alberto Olaru, Cosmin Lambru (CS Blejoi, imprumutati)

Primul "11": Lungu (Avram) - Barboianu, Wallace, Sarghi, V. Ticu (U20) - Meza Colli, Mihaescu - Bratu (U20 / I. Stoica U20), Marinescu, Zaharia - Arnautu

“U” CLUJ

Antrenor: Cristian Dulca (nou)

Veniri: Artur Craciun (Milsami Orhei), Carlos da Graca "Kay" (FK Senica), Andre Ceitil (Leixoes), Pedro Mendes (Gaz Metan Medias), Jose Costa (Penafiel), Inacio Miguel (Sporting Braga B), Hugo Firmino (Cova Piedade), Alexandru Pop, Cozmin Dur-Bozoanca (Viitorul, imprumutati), Rares Pop, Octavian Ursu, Adrian Micas (imprumuturi incheiate), Andrei Gorcea, Tudor Telcean, Alin Vasalie, Alexandru Oltean, Florin Burghele, Tudor Vomir (promovati de la juniori)

Plecari: Andrei Cordos (Zalgiris Vilnius), Marius Coman (CSM Resita, imprumutat), Gabriel Giurgiu, Octavian Abrudan (retrasi din activitate), Sebastian Chitosca (CSA Steaua), Mircea Axente (ASU Poli Timisoara), Ionut Ursu (Sepsi, imprumut incheiat), Tiberiu Capusa, Kofi Twumasi (Viitorul, imprumuturi incheiate), Norbert Janos (Ferencvaros II, imprumut incheiat), Alexandru Coman (Metaloglobus), Razvan Greu (Farul), Iuliu Hatiegan (Poli Iasi), Denis Hordouan (Farul), Iulian Dinu (Pandurii), Laszlo Sepsi (contract incheiat)

Primul "11": Dur-Bozoanca - Takacs (Telcean U20), Inacio Miguel, Craciun, Berci - Dican (U20), Florescu, Ceitil - Al. Pop (U20), Goga (Gavra), Rafa Miranda

FC ARGES

Antrenor: Nicolae Dica (nou)

Veniri: Razvan Ducan (FCSB, imprumutat), Adrian Ungur (Luceafarul Oradea), Grigore Turda (Sepsi), Nini Popescu (Petrolul), Razvan Popa (Flacara Horezu), Andrei Blejdea, Robert Danescu, Denis Brinzan (Pandurii), Nicolae Musat, Vlad Motroc (Daco-Getica Bucuresti), Angelo Cocian (Unirea Tasnad), Sebastian Agachi, Razvan Matis (Viitorul, imprumutati), Paul Szecui (FCSB, imprumutat), Antonio Stan (Unirea Bascov), Eduard Sanda, Ionut Oprescu, Eduard Nita (promovati de la juniori), Robert Popa (CSM Rm. Valcea)

Plecari: Cezar Mihalache, Eduard Florescu, Raul Hreniuc (imprumuturi incheiate), Raul Costin (CS Mioveni), Rares Enceanu, Andrei Panait, Vasile Gheorghe, Andrei Nila (final de contract)

Primul "11": Agachi (U20) - Danescu (U20), Visa, Turda (Serbanica), Musat - Panait, Brinzan - N. Popescu, Nastasie, Blejdea - Buhaescu

DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (nou)

Veniri: Nicolai Calancea (Academica Clinceni), Radu Crisan, Robert Boboc, Serge Ekollo (Astra Giurgiu, imprumutati), Bogdan Rusu (Hermannstadt), Ariel Lopez (International de Madrid), Gilson Correia (liber de contract, IBV Vestmannaeyjar), Matheus Dias Ceschin (NK Ankaran), Stefan Krell (SV Horn), David Stoppacher (Swarowski Tirol), Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Concordia Chiajna), Cristian Raiciu (Panduri), Alin Mutu (Aerostar Bacau), Alexandru Sabangeanu (Viitorul, imprumutat), Ekrem Levent Oltay, Catalin Magureanu (Dinamo, imprumutati), Stefan Pacionel, Salvatore Marrone (FCSB, imprumutati), Ciprian Gliga (Ac. Clinceni, imprumutat), Andrei Zete (CSU Craiova), Alexandru Dobre (Inainte Modelu), Laurentiu Manole (FC Voluntari), Costel Avram, Costin Petre, Andrei Manole (promovati de la juniori)

Plecari: Alin Dobrosavlevici (Chiajna, imprumut incheiat), Valentin Munteanu (Gloria Buzau), Alexandru Bourceanu (Voluntari), Stelian Cucu (Chindia), Junior Mapuku (FK Sabail), Srdjan Luchin (Hermannstadt), Gabriel Iancu, Najib Amari, Hamidou Keita, Steliano Filip (Viitorul), Nicolai Calancea (Ac. Clinceni), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Petrolul), Catalin Straton (Dinamo), Selim Ben Djemia, Filip Gligorov, Constantin Nica, Conor Henderson, Abdelhakim Omrani (final de contract), Daniel Benzar, Gabriel Enache, Gabriel Simion, Stefan Vladoiu, Ianis Stoica (imprumuturi incheiate)

Primul "11": Calancea - Oltay (U20 / Sabangeanu U20), Mutu, A. Lopez (Crisan), Mendy - Marrone (U20), Honciu, Boboc - Ekollo, Rusu, Bawab

UTA ARAD

Antrenor: Laszlo Balint (nou)

Veniri: Amir Khalaila (Hapoel Beer Sheva), Octavian Ursu („U” Cluj), Diego Lorenzi (Santa Cruz), Sorin Bustea (Daco-Getica Bucuresti), Cristian Puscas, Mirel Bolboasa (Petrolul), Marius Tomozei, Florin Iacob (Metaloglobus), Florin Ilie, Bogdan Stancu (Sportul Snagov), Valentin Buhacianu (Aerostar Bacau)

Plecari: Paul Copaci, Albert Stahl (Astra Giurgiu), Cristian Costin (FC Voluntari), Oualid El Hasni, Miroslav Orlici (contracte incheiate), Rafael Zamfir, Razvan Onutan, Sergiu Sabau (Crisul Chisineu-Cris, imprumutati), Alexandru Deliman (National Sebis, imprumutat), Antonio Savin, Alexandru Hategan, Alexandru Nagy, Raul Obrad (Soimii Lipova, imprumutati), Marinel Creta (Progresul Pecica, imprumutat), Rafael Iuga, Calin Gruiescu, Raul Petcut (Gloria Lunca Teuz Cermei)

Primul "11": Fl. Iacob - Tomozei, Melinte, Fl. Ilie, Stancu - Lorenzi, Hrezdac (U20) - Miculescu (U20), Rus, Bustea - Buhacianu

FARUL CONSTANTA

Antrenor: Ianis Zicu (nou)

Veniri: Razvan Greu, Denis Hordouan („U” Cluj), Vlad Mutiu (Dinamo), Iulian Carabela (Aerostar Bacau), Viorel Lica (Sportul Snagov), Ionut Ursu, Razvan Greu (Sepsi), Baudouin Kanda (UTA), Alexandru Nicola, Mihailo Mitrev, Claudiu Baciut, Tudor Moldovan, Daniel Toma, Alexandru Bodea, Stefan Cana (FCSB, imprumutati), Alexandru Stoica, Dan Panait (Viitorul, imprumutati), Antonio Cruceru (Turris Turnu Magurele), Paul Antoche (Petrolul), Alex Ionut Stoica (FC Voluntari, imprumutat)

Plecari: Denis Ispas (Turris Turnu Magurele), Marius Fotescu (Ripensia), Raul Avram (Petrolul), Marco Ehmann, Stefan Pacionel, Andreas Iani, Robert Neciu (imprumuturi incheiate), Georgian Paun, Celestino, Arif Demir, Joao Diogo, Diogo Rosado (final de contract)

Primul "11": Mutiu - Nicola, Lica, Ursu, Carabela - Toma (U20), Doumbia, Greu (Cruceru) - Iulian Stoica, Ionut Stoica (U20), Kanda

ASU POLI TIMISOARA

Antrenor: Cosmin Petruescu (confirmat)

Veniri: Calin Popescu (Sepsi, imprumutat), Mircea Axente („U” Cluj), Emil Timbur (Torpedo Zhodino), Rares Murariu (Viitorul), Alin Manea (CSU Craiova, imprumut), Mario Contra (ACS Poli Timisoara, imprumut), Sabin Lupu (FCU Craiova), Artion Zabun (Codru Lozova), Adrian Ungureanu (Ripensia), Razvan Ghinescu, Claudio Kiala (imprumuturi incheiate), Razvan Pitigoi, Adrian Lazar, Dragos Coroiu (CNP Timisoara), Gaspar, Bot, Cristodulo (promovati de la juniori), Radu Motreanu, Raul Vidrasan (reveniti la echipa)

Plecari: Ionut Plamada, Dalin Munteanu, Dragos Cojocaru (contracte incheiate), Cristian Ene, Mihai Ene, Octavian Ursu (imprumuturi incheiate)

Primul "11": Murariu - Jurj (U20), Scutaru, Mera, Chereches - Schieb, C. Popescu (U20 / B. Vasile), Ignea, Lupu (Dros) - Axente, Pitigoi (U20 / Trip)

RIPENSIA TIMISOARA

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Tudor Calin (Sepsi), Nafi Iseini (ACS Poli Timisoara), George Monea (Hermannstadt), Alexandru Neagu (Metaloglobus), Marius Fotescu (Farul), Haralambie Mociu (CS Medgidia), Caius Lungu (Colorno Calcio), Denis Golda (ACS Poli Timisoara), Marius Staicu (CSM Resita), Albert Voinea (ACS Dumbravita), Razvan Cluci, Flavius Vladia (reveniti dupa imprumuturi), Alexandru Ban (CNP Tg. Mures), Vlad Tudorache, Alexandru Marinoiu (Energeticianul)

Plecari: Adrian Stoica, Marian Anghelina, Bogdan Straut, Octavian Draghici (contracte incheiate), Adrian Ungureanu (ASU Poli Timisoara), Horatiu Moldovan, Andrei Dumiter (Sepsi), Mansour Gueye (contract reziliat)

Primul "11": Dobre (U20) - Lungu, Hecsko, Tinc, Toma - T. Calin (U20), Tudorache (Neagu) - Monea, Zaluschi, Popovici - Staicu (Chera U20)

PANDURII LIGNITUL TG. JIU

Antrenor: Adrian Bogoi (confirmat)

Veniri: Dumitru Rogac (Zaria Balti), Iulian Dinu („U” Cluj), Bogdan Visan (CSA Steaua), Takahashi Kazuki (FCU Craiova), Adrian Nichifor (CSU Craiova), Daniel Unguru (ACSO Filiasi), Paul Chis (Ariesul Turda), Alexandru Dinu-Ivanescu, Robert Lica, Marius Almic, Leonard Gheorghe, Ionut Safta, Horatiu Peia, Ianis Staniloiu, Alexandru Cutitoiu, Octavian Pisc, Radu Filip, Cristian Ristea (promovati de la juniori)

Plecari: Alexandru Voda (Hermannstadt), Marian Danescu, Andrei Blejdea, Denis Brinzan (FC Arges), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Rapid), Alexandru Costache (Chiajna, imprumut incheiat), Cristian Raiciu (Dunarea Calarasi), Milos Draka, Hery Kim, Laurentiu Tudor (contracte reziliate)

Primul „11”: M. Cotolan (U20) - Chis, N. Cotolan (U20), Oita, Bratu - Vasilescu, Tranca, R. Lica - P. Popescu, Nichifor (U20), Rasoveanu (U20)

GLORIA BUZAU

Antrenor: Ilie Stan (nou)

Veniri: Mikael Meira (Zimbru Chisinau), Sebastian Ghinga (Petrolul), Dragos Balauru (Levadiakos), Valentin Munteanu (Dunarea Calarasi), Valentin Alexandru (Chindia), Cristian Balgiu (Chiajna), Marius Ionita (Energeticianul), Alexandru Git, Dragos Huiban (Sportul Snagov), Relu Stoian (Sepsi), Adelin Pircalabu (Voluntari), Branislav Luptak (Zlate Moravce), Ciprian Perju, Cosmin Tucaliuc, Gabriel Nedelea (Viitorul, imprumutati), Daniel Vilsan, Liviu Godin (AS Team Bucuresti)

Plecari: Cristian Danci (CSM Resita), Mihai Velisar, Florin Cazan, Ionut Gurau, Ionut Androne (imprumuturi incheiate), Christian Apostolachi, Edivandio, Robert Asavoaei, Andrei Truta, Marian Botea, Marius Dragut, Danut Oprea, Ionut Roman, Cristian Chiritescu, Bogdan Danciu, Andrei Cimpeanu, Andrei Rus (contracte reziliate)

Primul „11”: Balauru - Git, Ghinga, Ionita, Perju - Balgiu, Vilsan (U20), Tucaliuc (U20), Munteanu - V. Alexandru, Huiban

CSM RESITA

Antrenor: Leontin Doana (confirmat)

Veniri: Gelu Velici (Cigand SE), Marius Coman („U” Cluj, imprumutat), Andrei Rus (Petrolul, imprumutat), Cristian Danci (Gloria Buzau), Calin Cristea (Otelul Galati), Alexandru Manea (UTA), Marco Ehmann (Dinamo, imprumutat), Florin Cioabla (Flacara Horezu), Cristian Poiana, Bruno Vasiu (Soimii Lipova), Emanuel Dat (CFR Cluj II), Adrian Caragea (LPS Banatul), Milos Krkelici (imprumut incheiat)

Plecari: Marius Staicu (Ripensia), Flavius Vladia (Ripensia, imprumut incheiat)

Primul „11”: Zimermann - Banac, Vasiu (Manea), Ehmann (U20), Vadrariu - Bresneni, Danci - Saulescu, Poiana, Dat (U20) - Ene

CS MIOVENI

Antrenor: Marius Stoica (confirmat)

Veniri: Raul Costin (FC Arges), Davide Massaro (Tre Fiori), Marian Anghelina (Ripensia), Marius Albastroiu (CSU Craiova), Paul Cioarga (Ardealul Cluj), Marius Simandan (CNP Timisoara), Robert Ghita (Viitorul), Alexandru Isfan, Alin Calin, Bogdan Zamfi­rescu (promovati de la juniori)

Plecari: Roberto Ayza (Academia Muscelul Campulung), Rares Lazar (Rapid), Robert Boboc (imprumut incheiat, Astra)

Primul „11”: Croitoru - R. Ghita (U20), Beta, Celea, Alexe - Costin, Anghelina - Herghelegiu, Cioarga (U20), Cosereanu - Balint

CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Laurentiu Dinita (nou)

Veniri: Romain Davigny (Jura Sud, liber de contract), Andrei Dumitras (FC Botosani, liber de contract), Bilal Bari (RC Lens), Vlad Olteanu (Dinamo, imprumutat), Hophni Yandokouzou (FC Fully), Cosmin Sarbu (CFR Cluj), Yanis Hamzaoui (Patro Eisden), Cosmin Neagu (Otelul Galati), Lucian Ion, Valentin Barbulescu (Sportul Snagov), Alin Dobrosavlevici (Dunarea Calarasi, imprumut incheiat), Costin Ciucureanu (Dacia Unirea Braila), Robert Riza, Marian Ghita, Ovidiu Marin, Alexandru Costache, Vladimir Georgescu, Cristian Novacek (imprumuturi incheiate)

Plecari: Andrei Marc (FCSB, imprumutat), Stefan Barboianu (Petrolul), Gabriel Matei (Ac. Clinceni), Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Dunarea Calarasi), Nicolas Gorobsov, Victor Rimniceanu (Voluntari), Cristian Balgiu (Gloria Buzau), Guessan Ghislain (CABB Arreridj), Ovidiu Marin (CSA Steaua), Andrei Radu (CFR Cluj, imprumut incheiat), Sofien Moussa, Adrian Ropotan, Jules Iloki, Nivaldo, Marius Alexe, Marian Cristescu (contracte reziliate)

Primul „11”: Greab - Dumitras, Albu, Dobrosavlevici, Fota (Olteanu) - L. Ion, Hamzoui - Obedeanu (U20 / I. Paun U20), Ciucureanu (U20), Gradinaru - Bari

SPORTUL SNAGOV

Antrenor: Valeriu Rachita (nou)

Veniri: Iulian Rosu (Daco-Getica), Octavian Stanciu, Doru Bratu, Florin Lungu, Alexandru Nichita, Narcis Ionita (Carmen Bucuresti), Stefan Paduret (CSA Steaua), Iulian Ilie (Rapid), Danut Vreme (Viitorul Domnesti), Karim Safsaf (contract prelungit), Madalin Raileanu (Astra, imprumutat), Cristian Postoarca, Alin Ghidurea, Antonio Ristea, Cosmin Novac, Adrian Dorobantu, Constantin Stoica (promovati de la juniori), George Micle (FCSB, imprumutat), Raul Bucur (Petrolul, imprumutat), Vlad Mocioaca, Adrian Neacsu (Rapid, imprumutati), Ionut Banita (Ac. Clinceni), Giani Stere (ACS Poli Timisoara)

Plecari: Viorel Lica (Farul), Lucian Ion, Valentin Barbulescu (Chiajna), Claudiu Bortoneanu (Voluntari), Robert Elek (CSA Steaua), Bilel Ait Malek (Stade Tunisien), Dragos Huiban, Alexandru Git (Gloria Buzau), Bogdan Stancu, Florin Ilie (UTA), Andrei Marinescu (CSU Craiova), Darius Buia (Viitorul Tg. Jiu), Liviu Gheorghe, Laurentiu Manole, Vlad Danale, Stefan Tarnovanu (imprumuturi incheiate), Cristian Danalache, Viorel Nicoara, Ayoub Tazouti, Yasin Mohammed, Alexandru Ionita, N'Sendo Kololo (contracte reziliate)

Primul „11”: Micle (U20 / Vreme) - Apostol, Ghidurea, Neacsu (Barbulescu), Novac - Stoica, Raileanu, I. Rosu - Safsaf, Bucur (U20), Cublesan

METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Marius Maldarasanu (nou)

Veniri: George Gavrilas (Daco-Getica), Alexandru Coman („U” Cluj), Lucian Cazan (Petrolul), Daniel Lung (Energeticianul), Cosmin Ionica, Alexandru Ciocalteu (Petrolul), Andrei Dragomir (CS Tunari, imprumut incheiat), Radu Chiriac, Paulian Banu, Alexandru Duminica (Astra Giurgiu, imprumutati), Raul Negotei, Vlad Valdut (Dinamo, imprumutati)

Plecari: Marius Tomozei, Florin Iacob (UTA), Robert Riza (Chiajna, imprumut incheiat)

Primul „11”: Nedelcovici (Gavrilas) - Ciubotaru (U20), Cazan, Lung, Al. Coman - Chiriac (U20), Lungu - Ciocalteu, Ov. Herea, Valceanu - Cl. Herea

DACO-GETICA BUCURESTI

Antrenor: Sorin Bucuroaia (nou)

Veniri: Mihai Esanu, Gabriel Raducan, Radu Zamfir, Liviu Gheorghe (Dinamo, imprumutati), Andreas Iani, Razvan Prodan (Viitorul, imprumutati), Alexandru Socaci, Bogdan Jica (Gaz Metan Medias, imprumutati), Adrian Putanu (Otelul Galati), Vlad Marzea (Popesti Leordeni, imprumut incheiat), Florin Cazan (Gloria Buzau, imprumut incheiat)

Plecari: Philippe Nsiah (Ac. Clinceni), Vlad Motroc, Nicolae Musat (FC Arges), Sorin Bustea (UTA), George Calintaru (Turris Turnu Magurele), Daniel Cirjan, Vladimir Georgescu, Alexandru Nica, Robert Grecu (imprumuturi incheiate)

Primul „11”: Began - M. Stancu, Putanu, Rz. Prodan, Jica (U20) - Iani - Tudorica, L. Gheorghe, R. Neacsu (U20) - R. Stanescu, Raducan (U20)

FK MIERCUREA CIUC

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Raul Julia (CF San Rafael), Romaric Logon (AFC Odorheiul Secuiesc), Damir Ljuljanovici (OFK Titograd), Carlo Erdei (Balmazujvaros), Szilard Kalman (Pecsi), Todor Nikolovski (Sileks), Tamas Retyi (Cegled), Szekely Krisztian (Unirea Tasnad), Bonifac Csonka (Csakvari), Szabolcs Kovacs, Lorand Lang (Metalurgistul Cugir), Raul Palmes (Honved, imprumutat), Akos Fodor (Dorogi FC), Martin Takacs (Mol Fehervar II)

Plecari: Zsombor Papp (contract incheiat), Arthur Gyorgyi (Debrecen), Barna Antal (TSC Topolya), Lehel Solymosy (Komaromban), Pal Somogyi, Csongor Berkeczi, Zsolt Zsombori, Robert Jakab, Kristof Pal (Odorheiu Secuiesc)

Primul „11”: Ljuljanovici - Majzik, Lalici, Csonka, Simo (U20) - Eder, Sz. Veres - Bara (U20), Jebari, Erdei - Hodgyai

TURRIS OLTUL TURNU MAGURELE

Antrenor: Erik Linkar (confirmat)

Veniri: Nedo Turkovici (Qormi FC), Cristian Ciobanu (Concordia Chiajna), Geoffrey Chinedu Charles (Rabotnicki), David Dutu (Popesti Leordeni), Aurelian Paun (CFR Cluj U19), Catalin Pirvulescu (Hermannstadt), Denis Ispas (Farul), Charles Acolatse (FK Sileks), Silviu Pana (Dunarea Calarasi), Alexandru Mitracu (CS Tunari), George Calintaru (Daco-Getica), Cristian Bud (CFR Cluj), Florin Matache (Flacara Horezu), Ionut Rus (CFR Cluj, imprumutat), Florian Haita, Raul Vidrasan (Viitorul, imprumutati)

Plecari: Liviu Bajenaru (CSA Steaua), Antonio Cruceru (Farul), Ionut Poiana, Dragos Dumitrescu, Alexandru Dinca, Mario Mihai, Cristian Balgiu (imprumuturi incheiate)

Primul „11”: Dutu (U20) - Mitrea, Ispas (B. Matei), Parvulescu, Calintaru - Pana, Acolatse - Savin, Ciobanu, Haita (U20 / Tescan U20) - Bud

VIITORUL PANDURII TG. JIU

Antrenor: Dragos Militaru (nou)

Veniri: Victor Astafei (CSM Tg. Mures), Darius Buia (Sportul Snagov), Alexandru Badauta (ACS Poli Timisoara), Raul Hajmasan (Gaz Metan Medias), Cristian Oros, Vlad Rusu, Iulian Anca-Trip, Razvan Gunie, Daniel Lasconi, Vasile Pop, Adrian Ciul, Francois Yabre, Mark Parnau, Bogdan Moga, Marius Balogh, Alexandru Baican (Luceafarul Oradea), Alexandru Negrean (Viitorul, imprumutat), Bogdan Porumb (Sanatatea Cluj)

Plecari: Vlad Tudorache, Alexandru Marinoiu (Ripensia), Marius Ionita (Gloria Buzau), Daniel Lung (Metaloglobus), Drilon Cenaj (Nyregyhaza), Robert Petre, Claudiu Petrus, Alexandru Petrus, Teodor Axinte, Alexandru Popescu (imprumuturi incheiate)

Primul „11”: Anca-Trip - Ciul, Yabre, Oros, Dragu (U20) - Astafei, Parnau, Negrean (U20), Girbita (U20) - Buia, Badauta

Tragerea la sorti a play-off-ului Euro 2020: vineri, de la 13:00, in direct la PRO TV!



VIDEO PROTVPLUS.RO

Alegeri Prezidențiale 2019, vot diaspora, turul 2. Peste 75.000 de români au votat până acum
BRAT