Președintele lui Dinamo a prefațat deja meciul cu CSA Steaua: „Va fi o luptă crâncenă!” Ce își dorește

Dinamo andrei nicolescu csa steaua liga 2 Liga 2 Andrei Nicolescu
Data publicarii: Sambata 08 Aprilie 2023, 09:58
Data actualizarii: Sambata 08 Aprilie 2023, 09:57

Andrei Nicolescu e noul conducător al celor de la Dinamo București.

„Câinii roșii” au învins-o categoric pe Oțelul Galați în ultima etapă (3-0). Formația dirijată de Ovidiu Burcă a marcat de trei ori și a cucerit, astfel, trei puncte importante în play-off-ul Ligii a 2-a.

• În următoarea rundă din campionat, Dinamo se va duela cu CSA Steaua în Ghencea pe 18 aprilie, de la ora 19:00 (meciul va fi LIVE TEXT și pe www.sport.ro)

Andrei Nicolescu a evidențiat faptul că își dorește să fie spectacol și în tribune la derby-ul cu „militarii”. De asemenea, conducătorul formației din Șoseaua Ștefan cel Mare a precizat că e sigur că echipa va da tot ce are mai bun în dotare.

„Eu îmi doresc să fie și în tribune un spectacol, galeriile să se respecte. Pe teren va fi o luptă crâncenă, dar sunt sigur că vom face o foarte bună partidă”, a spus Andrei Nicolescu, potrivit GSP.

Noul conducător al lui Dinamo exultă după victoria cu Oțelul Galați

Andrei Nicolescu a specificat cât de mult se bucură pentru reușitele lui Lamine Ghezali și Bogdan Țîră. Totodată, oficialul „câinilor roșii” a mai precizat că evoluția arătată de trupa din Șoseaua Ștefan cel Mare a fost cât se poate de solidă.

„E o zi mare pentru noi, cu două evenimente pozitive, după aprobarea Planului de Reorganizare. Important e că pe lângă scor am controlat meciul de la un capăt la celălalt. Băieții au arătat ce pot să facă.

Mă bucur pentru pentru reușitele lui Ghezali și Țîră, își doreau de mult timp golurile. Evoluția întregii echipe a fost foarte, foarte solidă. Rămânem modești, a fost încă un pas, luptăm în fiecare meci și vom vedea la sfârșit ce se întâmplă.

Noi am venit și am zis că vom face lucrurile pas cu pas. Chiar dacă nu se văd în exterior, ne ținem de planul nostru. Ne concentrăm pe licențiere. Se mai întâmplă și lucruri bune. Suntem într-o zonă în care creștem constant”, a spus Andrei Nicolescu, conform GSP.

Dinamo - Oțelul Galați 3-0

După o primă repriză tăcută, „câinii roșii” au dat startul recitalului în partea a doua. Elevii lui Ovidiu Burcă au dat lovitura mai întâi prin Lamine Ghezail (minutul 62). Algerianul a mai înscris o dată și pe final (minutul 87).

Cătălin Țîră a blocat tabela în minutul 90+4 la 3-0, iar Dinamo a beneficiat de trei puncte importante în lupta pentru accederea în primul eșalon al României, Superliga.