Marius Lăcătuș o ironizează pe CSA Steaua: ”Din păcate!”

csa steaua liga 2 Marius Lacatus Liga 2 Marius Lăcătuș / Sport Pictures
Data publicarii: Vineri 09 Februarie 2024, 21:33
Data actualizarii: Vineri 09 Februarie 2024, 21:32

CSA Steaua București se află în a doua jumătate a clasamentului din Liga 2-a.

”Militarii” se situează pe locul șapte în eșalonul secund cu 22 de puncte. Formația dirijată de Daniel Oprița a înregistrat, așadar, cinci victorii, șapte remize și trei eșecuri după 15 etape disputate.

Fost antrenor la CSA Steaua în perioada iunie 2018 - iunie 2019, Marius Lăcătuș a vorbit despre situația ”militarilor” și a subliniat motivul pentru care nu se duce pe Ghencea pentru a viziona jocurile roș-albaștrilor.

• Marius Lăcătuș a precizat că nu apreciază maniera în care CSA Steaua evoluează și a numit partidele ”militarilor” din campionat drept ”amicale”

”Pe mine mă interesează, în primul rând, ce se întâmplă teren. Apoi, ce se întâmplă prin birouri, este greu de aflat. Pentru că, din păcate, comunicarea nu e punctul forte al celor de acolo.

Sau a celor din Minister, care ar putea decide soarta acestei echipe. Mi-e dor să merg la meciuri, dar nu-mi plac meciurile amicale. Și toate sunt amicale, din păcate”, a spus Marius Lăcătuș, potrivit DigiSport.

În ultimul meci din campionat, CSA Steaua a pierdut cu Corvinul Hunedoara pe Ghencea la finalul lui noiembrie, scor 0-1. Marius Lupu a marcat atunci pentru oaspeți în minutul 48.

Pentru CSA Steaua urmează confruntarea cu CSM Reșița din etapa #16 din Liga 2 de sâmbătă, 24 februarie, de la ora 11:00, în deplasare.

Lăcătuș ripostează după ce i s-a întâmplat lui Andrea Compagno

”Eu nu pot spune că a fost distrus, dar faptul că s-a creat în capul lui această incertitudine, că joacă, nu joacă... Eu sunt sigur că Compagno se antrena foarte bine pentru a putea prinde echipa, pentru a putea fi titular.

Faptul că intra câteodată titular, că era scos la pauză sau dacă intra pe parcurs, oricum i se aduceau anumite critici din partea patronului, poate pe undeva l-au demoralizat. Dar cred că este puțin cam dur spus 'Dom'ne l-a distrus'.

Asta rămâne de văzut, pentru că eu sunt sigur că dacă Compagno va pleca, și va pleca la o altă echipă, el o să demonstreze, pentru că nu din greșeală a ajuns în situația în care să fie cumpărat și să fie golgheter”, a declarat Marius Lăcătuș, potrivit Digisport.