Liga 2 | Care sunt meciurile din prima etapa, ce transferuri au facut cluburile si cum arata echipele

Liga 2 | Care sunt meciurile din prima etapa, ce transferuri au facut cluburile si cum arata echipele

Perioada de transferuri din aceasta vara se va desfasura in perioada 11 iunie - 2 septembrie 2019, iar campionatul Ligii 2 urmeaza sa inceapa pe 3 august 2019. Fiecare echipa va trebui sa aiba in primul "11" minim doi jucatori U20. 

Program Liga 2, Etapa 1 - 3 august 2019

Rapid Bucuresti - SSC Farul Constanta
Concordia Chiajna - Daco-Getica Bucuresti
Turris Turnu Magurele - Pandurii Tg. Jiu
ASU Poli Timisoara - CS Mioveni
CSM Resita - Universitatea Cluj
Luceafarul Oradea - Sportul Snagov
FC Arges - Ripensia Timisoara
SCM Gloria Buzau - FK Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucuresti - Petrolul Ploiesti
UTA Arad - Dunarea Calarasi


 

RAPID BUCURESTI

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)

Veniri: Sandro Djurici (Austria Lustenau), Brighton Labeau (FC Villefranche), Matias Roskopf (Hermannstadt), Facundo Mallo (Dinamo), Rares Lazar (CS Mioveni), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Pandurii), Alexandru Dulca (Luceafarul Oradea)

Plecari: Deivydas Matulevicius, Robinho, Adrian Grigore, Alexandru Durita (contracte reziliate)

Echipa probabila: Draghia - Voicu, Iacob, Mallo, Oanea (U20) - Carstocea (Tudoran), Lazar (U20 / Djurici), Goge (Panoiu U20) - Sefer (U20), Dodoi (Labeau), Hlistei


 

PETROLUL PLOIESTI

Antrenor: Flavius Stoican (nou)

Veniri: Derlis Meza Colli (Neftchi Baku), Stefan Barboianu (Concordia Chiajna), Wallace (Al Ittihad Alexandria), Alexandru Zaharia, Catalin Stefanescu, Ionut Cioinac, Madalin Mihaiescu (Poli Iasi), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Dunarea Calarasi), Antonio Manolache (ACS Poli Timisoara), Ianis Stoica (FCSB, imprumutat), Raul Avram (Farul), Petru Racu (Neftchi Baku), Stefan Stefanovici, Octavian Cracea (Sporting Vaslui), Christian Apostolachi (Gloria Buzau)

Plecari: Mihai Velisar (Gaz Metan Medias, imprumutat), Cristian Puscas (UTA), Lucian Cazan (Metaloglobus), Edgar Malakyan (Shirak Gyumri), Marius Chindris (CSM Tg. Mures), Alexandru Tiganasu (FC Botosani), Antonio Cruceru, Jean Prunescu, Chrysovalantis Kozoronis, Georgios Sarris, Nini Popescu, Sebastian Ghinga, Dan Bucsa (contracte reziliate), Florin Borta, Robert Moldoveanu, Alexandru Stoica, Ianos Brinza, Bogdan Rusu (imprumuturi expirate)

Echipa probabila: Lungu - Barboianu (Rus U20), Wallace, Sarghi, Manolache (U20/ Stefanovici U20) - Mihaiescu, Cioinac (Meza Colli) - I. Stoica (U20 / Munteanu), Marinescu, Stefanescu - Arnautu


 

“U” CLUJ

Antrenor: Cristian Dulca (nou)

Veniri: Carlos da Graca "Kay" (FK Senica), Andre Ceitil (Leixoes), Pedro Mendes (Gaz Metan Medias), Jose Costa (Penafiel, liber de contract), Inacio Miguel (Braga B, liber de contract), Hugo Firmino (Cova Piedade, liber de contract), Alexandru Pop, Cozmin Dur-Bozoanca (Viitorul, imprumutati), Rares Pop, Octavian Ursu, Adrian Micas (imprumuturi incheiate), Andrei Gorcea, Tudor Telcean, Alin Vasalie, Alexandru Oltean (promovati de la juniori)

Plecari: Gabriel Giurgiu, Octavian Abrudan (retrasi din activitate), Sebastian Chitosca (CSA Steaua), Mircea Axente (ASU Poli Timisoara), Ionut Ursu (Sepsi, imprumut incheiat), Tiberiu Capusa, Kofi Twumasi (Viitorul, imprumuturi incheiate), Norbert Janos (Ferencvaros II, imprumut incheiat), Laszlo Sepsi, Tiberiu Berci, Alexandru Coman, Andrei Cordos, Razvan Greu, Iulian Dinu, Iuliu Hatieganm Denis Hordouan (pusi pe lista de transferuri)

Echipa probabila: J. Costa - Telcean (U20), Kay, I. Miguel, Taub - Mendes, Florescu, Firmino - Goga, Pop (U20 / Gavra), Pirvulescu


 

FC ARGES

Antrenor: Nicolae Dica (nou)

Veniri: Grigore Turda (Sepsi), Nini Popescu (Petrolul), Razvan Popa (Flacara Horezu), Andrei Blejdea, Robert Danescu, Denis Brinzan (Pandurii), Nicolae Musat, Vlad Motroc (Daco-Getica Bucuresti), Angelo Cocian (Unirea Tasnad), Sebastian Agachi, Razvan Matis (Viitorul, imprumutati), Paul Szecui (FCSB, imprumutat), Antonio Stan (Unirea Bascov), Eduard Sanda, Ionut Oprescu, Eduard Nita (promovati de la juniori)

Plecari: Cezar Mihalache, Eduard Florescu, Raul Hreniuc (imprumuturi incheiate), Raul Costin (CS Mioveni), Rares Enceanu, Andrei Panait, Vasile Gheorghe, Andrei Nila (final de contract)

Echipa probabila: O. Popescu - Buleica, Motroc (U20 / Visa), Serbanica, Musat - Panait, Brinzan, Nastasie - Barbu (U20), Blejdea, Buhaescu


 

DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (nou)

Veniri: Matheus Dias Ceschin (NK Ankaran), Stefan Krell (SV Horn), David Stoppacher (Swarowski Tirol), Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Concordia Chiajna), Cristian Raiciu (Panduri), Alin Mutu (Aerostar Bacau), Alexandru Sabangeanu, Dimciu Halep (imprumutat, Viitorul), Levent Oltay, Catalin Magureanu (imprumutati, Dinamo), Stefan Pacionel, Salvatore Marrone (imprumutati, FCSB), Andrei Zete (CSU Craiova), Alexandru Dobre (Inainte Modelu), Laurentiu Manole (FC Voluntari)

Plecari: Alin Dobrosavlevici (Chiajna, imprumut incheiat), Valentin Munteanu (Gloria Buzau), Alexandru Bourceanu (Voluntari), Stelian Cucu (Chindia), Junior Mapuku (FK Sabail), Srdjan Luchin (Hermannstadt), Gabriel Iancu, Najib Amari, Hamidou Keita, Steliano Filip (Viitorul), Nicolae Calancea (Ac. Clinceni), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Petrolul), Catalin Straton (Dinamo), Selim Ben Djemia, Filip Gligorov, Constantin Nica, Conor Henderson, Abdelhakim Omrani, Mediop Ndiaye (situatii contractuale incerte), Daniel Benzar, Gabriel Enache, Gabriel Simion, Stefan Vladoiu, Ianis Stoica (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Krell - Sabangeanu (U20), Mutu, M. Dias, Mendy - Raiciu, Honciu, Stoppacher, Marrone (U20) - Bawab, Magureanu (U20)


 

UTA ARAD

Antrenor: Laszlo Balint (nou)

Veniri: Amir Khalaila (Hapoel Beer Sheva), Octavian Ursu („U” Cluj), Diego Lorenzi (Santa Cruz), Sorin Bustea (Daco-Getica Bucuresti), Cristian Puscas, Mirel Bolboasa (Petrolul), Marius Tomozei, Florin Iacob (Metaloglobus), Florin Ilie, Bogdan Stancu (Sportul Snagov), Valentin Buhacianu (Aerostar Bacau)

Plecari: Albert Stahl (Astra Giurgiu), Cristian Costin (FC Voluntari), Oualid El Hasni, Miroslav Orlici (contracte incheiate)

Echipa probabila: Fl. Iacob (Bolboasa) - Tomozei, Melinte (Seroni), Fl. Ilie, Deta (U20) - Isac, Lorenzi (Hrezdac U20) - Oroian (U20), Miculescu (U20), Bustea - Khalaila (Buhacianu)


 

FARUL CONSTANTA

Antrenor: Ianis Zicu (nou)

Veniri: Vlad Mutiu (Dinamo), Iulian Carabela (Aerostar Bacau), Viorel Lica (Sportul Snagov), Ionut Ursu (Sepsi), Baudouin Kanda (UTA), Alexandru Nicola, Mihailo Mitrev, Robert Baciut, Tudor Moldovan, Daniel Toma (imprumutati, FCSB), Alexandru Stoica, Dan Panait (imprumutati, Viitorul), Antonio Cruceru (Turris Turnu Magurele)

Plecari: Denis Ispas (Turris Turnu Magurele), Marius Fotescu (Ripensia), Raul Avram (Petrolul), Marco Ehmann, Stefan Pacionel, Andreas Iani, Robert Neciu (imprumuturi incheiate), Georgian Paun, Celestino, Arif Demir, Joao Diogo, Diogo Rosado (situatia contractuala incerta)

Echipa probabila: Mutiu - Zamfir (U20), Lica, Ursu, Carabela - Baciut (U20), Doumbia, Cruceru - Moldovan (U20), Kanda, Al. Stoica


 

ASU POLI TIMISOARA

Antrenor: Cosmin Petruescu (confirmat)

Veniri: Mircea Axente („U” Cluj), Emil Timbur (Torpedo Zhodino), Rares Murariu (Viitorul), Alin Manea (CSU Craiova, imprumut), Mario Contra (ACS Poli Timisoara, imprumut), Sabin Lupu (FCU Craiova), Artion Zabun (Codru Lozova), Adrian Ungureanu (Ripensia), Razvan Ghinescu, Claudio Kiala (imprumuturi incheiate), Razvan Pitigoi, Adrian Lazar, Dragos Coroiu (CNP Timisoara), Gaspar, Bot, Cristodulo (promovati de la juniori)

Plecari: Ionut Plamada, Dalin Munteanu, Dragos Cojocaru (contracte incheiate), Cristian Ene, Mihai Ene, Radu Motreanu, Raul Vidrasan, Octavian Ursu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Contra (U20) - Jurj (U20), Scutaru, Mera, Chereches - Dros (Lazar U20), B. Vasile - Manea, Ignea, Schieb - Axente (Pitigoi U20)


 

RIPENSIA TIMISOARA

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Nafi Iseini (ACS Poli Timisoara), George Monea (Hermannstadt), Alexandru Neagu (Metaloglobus), Marius Fotescu (Farul), Haralambie Mociu (CS Medgidia), Caius Lungu (Colorno Calcio), Denis Golda (ACS Poli Timisoara), Marius Staicu (CSM Resita), Albert Voinea (ACS Dumbravita), Razvan Cluci, Flavius Vladia (reveniti dupa imprumuturi), Alexandru Ban (CNP Tg. Mures)

Plecari: Adrian Stoica, Marian Anghelina, Bogdan Straut, Octavian Draghici (contracte incheiate), Adrian Ungureanu (ASU Poli Timisoara), Horatiu Moldovan, Andrei Dumiter (Sepsi), Mansour Gueye (pus pe lista de transferuri), George Monea (imprumut incheiat)

Echipa probabila: Mociu (U20) - Lungu, Hecsko, Apro (Tiereanu U20), Toma - Burdet, Dobie (U20) - Fotescu, Zaluschi, Popovici (Chera U20) - Staicu


 

PANDURII TG. JIU

Antrenor: Adrian Bogoi (confirmat)

Veniri: Leonard Gheorghe, Horatiu Peia, Ianis Staniloiu, Alexandru Cutitoiu, Octavian Pisc, Radu Filip, Cristian Ristea (promovati de la juniori)

Plecari: Alexandru Voda (Hermannstadt), Marian Danescu, Andrei Blejdea, Denis Brinzan (FC Arges), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Rapid), Alexandru Costache (Chiajna), Cristian Raiciu (Dunarea Calarasi), Milos Draka, Laurentiu Tudor (contracte reziliate)

Echipa probabila: M. Cotolan U20) - N. Cotolan (U20), Oita, R. Gheorghe, Almic - P. Popescu, Tranca, Vasilescu - Sendroiu, Maicaneanu (U20), Tanasoiu


 

GLORIA BUZAU

Antrenor: Ilie Stan (nou)

Veniri: Sebastian Ghinga (Petrolul), Dragos Balauru (Levadiakos), Valentin Munteanu (Dunarea Calarasi), Valentin Alexandru (Chindia), Cristian Balgiu (Chiajna), Marius Ionita (Energeticianul), Alexandru Git, Dragos Huiban (Sportul Snagov), Relu Stoian (Sepsi), Adelin Pircalabu (Voluntari), Branislav Luptak (Zlate Mpravce), Ciprian Perju, Cosmin Tucaliuc, Gabriel Nedelea (Viitorul, imprumutati), Daniel Vilsan, Liviu Godin (AS Team Bucuresti)

Plecari: Cristian Danci (CSM Resita), Mihai Velisar, Florin Cazan, Ionut Gurau, Ionut Androne (imprumuturi incheiate), Christian Apostolachi, Edivandio, Robert Asavoaei, Andrei Truta, Marian Botea, Marius Dragut, Danut Oprea, Ionut Roman, Cristian Chiritescu, Bogdan Danciu, Andrei Cimpeanu, Andrei Rus (contracte reziliate)

Echipa probabila: Balauru (Stoian) - Git, Nedelea (U20), Ionita, Perju - Sana, Balgiu - Munteanu, C. Petre, Tucaliuc (U20) - V. Alexandru (Chipirliu)


 

CSM RESITA

Antrenor: Leontin Doana (confirmat)

Veniri: Cristian Danci (Gloria Buzau), Calin Cristea (Otelul Galati), Daniel Vadrariu, Alexandru Manea (UTA), Marco Ehmann (Dinamo, imprumut), Florin Cioabla (Flacara Horezu), Cristian Poiana, Bruno Vasiu (Soimii Lipova), Emanuel Dat (CFR Cluj II), Alexandru Buga, Marco Buga (ACS Poli Timisoara), Adrian Caragea (LPS Banatul), Milos Krkelici (imprumut incheiat)

Plecari: Marius Staicu (Ripensia), Flavius Vladia (Ripensia, imprumut incheiat)

Echipa probabila: Zimermann - Manea, Vasiu, Ehmann (U20), Vadrariu - Saulescu, Bresneni, Poiana - Caragea (U20), Ene, Cioabla


 

CS MIOVENI

Antrenor: Marius Stoica (confirmat)

Veniri: Robert Boboc (Astra, imprumut), Raul Costin (FC Arges), Davide Massaro (Tre Fiori), Marian Anghelina (Ripensia), Isfan, Calin, Albastroiu, Cioarga, Zamfi­rescu (promovati de la juniori)

Plecari: Roberto Ayza (Academia Muscelul Campulung), Rares Lazar (Rapid)

Echipa probabila: Preda (Croitoru) - Albastroiu (U20), Celea, Beta, Burnea - Boboc, Costin - Cosereanu, Isfan (U20), Herghelegiu - Mazarache (Massaro)


 

CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Laurentiu Dinita (nou)

Veniri: Lucian Ion, Valentin Barbulescu, Claudiu Bortoneanu (Sportul Snagov), Alin Dobrosavlevici (Dunarea Calarasi, imprumut incheiat), Costin Ciucureanu (Dacia Unirea Braila), Robert Riza, Marian Ghita, Ovidiu Marin, Alexandru Costache, Vladimir Georgescu, Cristian Novacek (imprumuturi incheiate)

Plecari: Stefan Barboianu (Petrolul), Gabriel Matei (Ac. Clinceni), Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Dunarea Calarasi), Nicolas Gorobsov, Victor Rimniceanu (Voluntari), Cristian Balgiu (Gloria Buzau), Guessan Ghislain (CABB Arreridj), Ovidiu Marin (CSA Steaua), Andrei Radu (CFR Cluj, imprumut incheiat), Sofien Moussa, Adrian Ropotan, Jules Iloki, Nivaldo, Marius Alexe, Marian Cristescu (contracte reziliate)

Echipa probabila: Greab - Paliu (U20), Marc, Dobrosavlevici, Fota (Albu) - Lucian Ion, Barbulescu (Ghita) - Ivanovici, Gradinaru, C. Sarbu - Ciucureanu (U20)


 

LUCEAFARUL ORADEA

Antrenor: Cristian Luput (confirmat)

Veniri: Vlad Rusu (Energeticianul), Alexandru Negrean (Viitorul), Mark Parnau (Unirea Tasnad), Iulian Anca-Trip (FC Botosani), Serban Moraru (Olimpic Cetate Rasnov), Victor Manu, Adrian Ilie (CSA Steaua)

Plecari: Alexandru Dulca (Rapid), Razvan Gunie, Daniel Lasconi (Energeticianul), Tudor Calin (Regensburg U19, imprumut incheiat), Ionut Rus (CFR Cluj, imprumut incheiat), Bertrand Bebey, Sebastian Moroz, Alan Wanya, Kevin Moihedja, Vlad Opris (contracte incheiate), Gabriel Preoteasa, Lu Yuefeng (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Moga (Trip) - Ciul, Oros, Yabre, Baican - Mitrica (U20), Negrean (U20), Parnau, Pop - Paraschiv (U20), Rusu


 

SPORTUL SNAGOV

Antrenor: post vacant

Veniri: -

Plecari: Viorel Lica (Farul), Lucian Ion, Valentin Barbulescu (Chiajna), Robert Elek, Cristian Danalache (CSA Steaua), Bilel Ait Malek (Stade Tunisien), Dragos Huiban, Alexandru Git, Dragos Huiban (Gloria Buzau), Bogdan Stancu, Florin Ilie (UTA), Andrei Marinescu (CSU Craiova), Darius Buia (CSM Tg. Mures), Liviu Gheorghe, Laurentiu Manole, Vlad Danale, Stefan Tarnovanu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: daca echipa va mai continua in Liga 2, atunci va juca cu juniorii


 

METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Marius Maldarasanu (nou)

Veniri: Lucian Cazan (Petrolul), Andrei Dragomir (CS Tunari, revenire imprumut)

Plecari: Marius Tomozei, Florin Iacob (UTA), Vladut Vlad (Dinamo, imprumut incheiat), Robert Riza (Chiajna, imprumut incheiat)

Echipa probabila: Geanta - Costache, Cazan, Fl. Plamada, Negotei - Lungu, Sota Mino - Cl. Herea, Ov. Herea, Valceanu (And. Ionescu) - Potecea (completata cu jucatori de la echipa U19)


 

DACO-GETICA BUCURESTI

Antrenor: Marius Baciu (confirmat)

Veniri: Vlad Marzea (Popesti Leordeni, imprumut incheiat), Florin Cazan (Gloria Buzau, imprumut incheiat)

Plecari: Philippe Nsiah (Ac. Clinceni), Vlad Motroc, Nicolae Musat (FC Arges), Sorin Bustea (UTA), George Calintaru (Turris Turnu Magurele), Daniel Cirjan, Mihai Esanu, Vladimir Georgescu, Alexandru Nica, Robert Grecu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Gavrilas - Dedu, Cotiga, I. Prodan, Stancu - Plumbuitu (U20), R. Stanescu, Neacsu (U20) - M. Martin, Marzea (U20), Teut


 

FK MIERCUREA CIUC

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Bogdan Miron (Cigand SE), Damir Ljuljanovici (OFK Titograd), Carlo Erdei (Balmazujvaros), Szilard Kalman (Pecsi), Todor Nikolovski (Sileks), Romaric Logon (AFC Odorheiu Secuiesc), Tamas Retyi (Cegled), Szekely Krisztian (Unirea Tasnad), Bonifac Csonka (Csakvari), Szabolcs Kovacs, Lorand Lang (Metalurgistul Cugir), Marius Telcean („U” Cluj), Roland Volent (Bekescsaba), Raul Palmes (Honved)

Plecari: Zsombor Papp (contract incheiat), Arthur Gyorgyi (Debrecen), Barna Antal (TSC Topolya), Lehel Solymosy (Komaromban)

Echipa probabila: Ljuljanovici - Majzik (Palmes), Csonka, Berde (Lalici), Csongor (U20) - Eder, Sz. Veres - N. Barta (U20), S. Kalman, Magyari - T. Becze (U20 / Hodgyai)


 

TURRIS OLTUL TURNU MAGURELE

Antrenor: Erik Linkar (confirmat)

Veniri: Geoffrey Chinedu Charles (Rabotnicki), David Dutu (Popesti Leordeni), Aurelian Paun (CFR Cluj U19), Catalin Pirvulescu (Hermannstadt), Denis Ispas (Farul), Charles Acolatse (FK Sileks), Silviu Pana (Dunarea Calarasi), Alexandru Mitracu (CS Tunari), George Calintaru (Daco-Getica), Cristian Bud (CFR Cluj), Florin Matache (Flacara Horezu), Ionut Rus (imprumutat, CFR Cluj)

Plecari: Liviu Bajenaru (CSA Steaua), Antonio Cruceru (Farul), Ionut Poiana, Dragos Dumitrescu, Alexandru Dinca, Mario Mihai, Cristian Balgiu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Rus (U20 / Dutu U20) - Calintaru, Salcianu, Ispas, Matei - Acolatse, Pana, Haita (U20 / Mitracu U20), Ciobanu - Bud, Voicu

 

Citeste si:liga 2


VIDEO PROTVPLUS.RO

BRAT