otelul galati - gloria buzau Otelul Galati Liga 2
Data publicarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 20:32
Data actualizarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 20:32

Oțelul Galați - Gloria Buzău s-a încheiat la egalitate, 1-1. Ambele goluri au fost ”de pus în ramă”.

Pablo Gaitan a fost cel care a deschis scorul în minutul 37, pentru gruparea antrenată de Adrian Mihalcea, după o fază spectaculoasă, încheiată cu un șut la care portarul advers nu a avut nicio șansă.

Gălățenii au restabilit egalitatea prin Ionuț Neagu, în prelungirile primei reprize. ”Veteranul” Oțelului a punctat cu o execuție superbă, de la distanță.

În urma acestui rezultat, Oțelul a rămas pe locul patru în Liga 2, cu 22 de puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia, în timp ce Gloria Buzău și-a păstrat locul opt, cu 19 puncte.

Meciuri ”de foc” în următoarea etapă din Liga 2!

În următoarea rundă vom avea parte de mai multe dueluri interesante. Steaua va juca pe teren propriu cu locul doi, Unirea Dej, iar Unirea Slobozia își va măsura forțele cu Oțelul Galați.

Dinamo se va deplasa pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, în timp ce Gloria Buzău va primi vizita celor de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.