S-a încheiat etapa a 12-a din Liga 2! Programul următoarei etape + clasament

otelul galati - gloria buzau etapa 12 liga 2 meciuri liga 2 program Liga 2 Liga 2
Data publicarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 19:07
Data actualizarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 19:50

Oțelul Galați și Gloria Buzău au încheiat etapa a 12-a din Liga 2, scor 1-1.

Pablo Gaitan a fost cel care a deschis scorul în minutul 37, pentru gruparea antrenată de Adrian Mihalcea. Gălățenii au restabilit egalitatea prin Ionuț Neagu, în prelungirile primei reprize. ”Veteranul” Oțelului a punctat cu o execuție superbă, de la distanță.

Oțelul Galați, remiză cu Gloria Buzău

În urma acestui rezultat, Oțelul a rămas pe locul patru în Liga 2, cu 22 de puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia, în timp ce Gloria Buzău și-a păstrat locul opt, cu 19 puncte.

În această etapă, Unirea Slobozia este singura echipă implicată în lupta pentru play-off care a câștigat și a profitat de pașii greșiți făcuți de contracandidate. Aproape toate echipele au remizat, în timp ce liderul CSA Steaua a pierdut dramatic pe terenul celor de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu, scor 4-3.

În următoarea rundă vom avea parte de mai multe dueluri interesante. Steaua va juca pe teren propriu cu locul doi, Unirea Dej, iar Unirea Slobozia își va măsura forțele cu Oțelul Galați.

Dinamo se va deplasa pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, în timp ce Gloria Buzău va primi vizita celor de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.