valentin balint Petrolul Ploiesti Liga 2 Facem din nou inconjurul lumii! Decizie SCANDALOASA a arbitrului la o simulare penibila: a dat PENALTY pentru Petrolul dupa o saritura jenanta in careu a lui Balint!
Data publicarii: Duminica 25 Octombrie 2020, 16:50
Data actualizarii: Duminica 25 Octombrie 2020, 16:57

In minutul 83 al meciului cu FCU Craiova, Petrolul a primit penalty dupa o simulare penibila a lui Balint!

Arbitrul Ionut Coza s-a facut de ras, la fel ca atacantul de la Petrolul. Desi acesta nu fusese atins de absolut nimeni, s-a aruncat si a inceput sa tipe. Numarul de iluzionism i-a placut lui Coza, care a aratat cu convingere maxima punctul de la 11 metri.

Camerunezul Beleck, fost la Watford, Fiorentina sau Udinese, a fost cel care si-a asumat executia, insa mingea a lovit bara!

• Facem din nou inconjurul lumii! Decizie SCANDALOASA a arbitrului la o simulare penibila: a dat PENALTY pentru Petrolul dupa o saritura jenanta in careu a lui Balint!

Craiova a castigat cu 1-0 derby-ul zilei in B. Belgianul Baeten a inscris cu un sut superb singurul gol al partidei, in prima repriza.