Data publicarii: Marti 18 Aprilie 2023, 19:56
Data actualizarii: Marti 18 Aprilie 2023, 20:01

CSA Steaua - Dinamo, duel în etapa cu numărul patru din playoff-ul Ligii 2.

Din articol

„Militarii” au început mai bine duelul de pe stadionul din Ghencea și au deschis scorul în minutul 19, prin Chipirliu, după o lovitură de la 11 metri dictată ușor de „centralul” partidei.

Dinamovișitii și-au complicat și mai mult situația zece minute mai târziu, când o gafă din defensivă i-a permis lui Chipirliu să mai marcheze o dată.

În minutul 29, CSA Steaua a făcut 2-0, după ce Chipirliu a profitat de gafa monumentală comisă de dinamoviștii Oncescu și Larrucea. Oncescu a ieșit din poarta pentru bate o lovitură liberă și a trimis balonul până la Larrucea, aflat în fața porții, care a încercat să degajeze, însă trimite în piciorul lui Chipirliu. Jucătorul stelist a recuperat astfel balonul și a marcat.

CSA Steaua - Dinamo

Este ultimul meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii 2, acolo unde CSA Steaua, fără drept de promovare, este pe locul 2 (44 de puncte, cu două mai puține decât liderul Poli Iași), iar Dinamo se află pe locul 4 (38 de puncte, la patru distanță de Oțelul Galați, care se află pe poziția a treia).

Pentru meciul de marți din Ghencea s-au vândut peste 19 mii de bilete pe stadionul care a costat 100 de milioane de euro și care are o capacitate de 31.254 de locuri.