CSM Slatina - CSA Steaua 1-2 | Formația lui Oprița se impune pe teren advers în inferioritate numerică

Live text: CSM Slatina - CSA Steaua
Data publicarii: Luni 15 August 2022, 14:32
Data actualizarii: Luni 15 August 2022, 15:22

CSM Slatina și CSA Steaua s-au duelat în a doua etapă a eșalonului secund. Partida a fost câștigată de elevii lui Oprița, care au evoluat în inferioritate numerică în ultimele minute de joc.

CSM Slatina
sport live match gol! Cătălin Doman '73
1-2
2
CSA Steaua
'25 Bogdan Chipirliu sport live match gol!
'13 Adi Popa sport live match gol!
MIN '90+6
Final

Final.

MIN '89
Eliminare

Drăghici vede cartonașul roșu! CSA Steaua va evolua în inferioritate numerică ultimele momente de joc.

MIN '73
Gol

GOOOOL CSM Slatina! Cătălin Doman reduce diferența după o eroare în defensiva Stelei, iar echipa sa reintră în joc.

Gol

GOOOOL CSA Steaua! Bogdan Chipirliu majorează diferența la doar 12 minute de golul lui Adi Popa. Formația lui Oprița este pe val.

0-2
MIN '13
Gol

GOOOOL CSA Steaua! Adi Popa trimite un șut de la mare distanță și îl învinge fără probleme pe portarul advers.

0-1
MIN '1
Inceput

Arbitrul fluieră startul meciului.

Lineup
Echipele de start!

CSM Slatina: Pop, Dinu, Doman, Manea, Mitran, Oprescu, Pisaru, Popovici, Sălcianu, Șerban, Toma;

CSA Steaua: Dincă, Balgiu, Bodișteanu, Chipirliu, Chunchukov, Corbu, Drăghici, Enceanu, Gugu,Popa, Wallace.
15-08-2022 10:48

CSM Slatina - CSA Steaua | Cum au arătat echipele în prima etapă

CSM Slatina și CSA Steaua se duelează în penultimul meci din etapa a doua a eșalonului secund. Runda se va încheia de la 18:00 cu partida dintre Dinamo București și Oțelul Galați.

Înainte de startul oficial al confruntării, Slatina se situează pe poziția a șasea cu o victorie. Gazdele au pășit învingătoare în fața Concordiei Chiajna, în prima etapă, în urma unui rezultat categoric: 3-0.

De cealaltă parte, Steaua este mai aproape de zona fierbinte a clasamentului, ocupând a 12-a poziție în campionat. Oaspeții au remizat în prima rundă cu bucureștenii de la Metaloglobus, scor 1-1.