CSA Steaua, remiză în deplasarea cu Unirea Slobozia! Cum arată clasamentul din Liga 2

csa steaua liga 2 Unirea Slobozia Liga 2
Data publicarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 17:10
Data actualizarii: Duminica 10 Aprilie 2022, 17:15

Unirea Slobozia și CSA Steaua s-au întâlnit în a patra etapă din play-off-ul Ligii 2, 0-0.

Duelul s-a încheiat fără goluri, deși echipa lui Daniel Oprița a avut câteva șanse mari de a deschide scorul. Unirea Slobozia și CSA Steaua au remizat și în întâlnirea din sezonul regulat, 1-1.

Ultimele minute din meci au fost extrem de intense, în minutul 81 irosindu-se cea mai mare ocazie din meci. CSA Steaua a reclamat și un penalty, după ce Huiban a căzut în careu, în urma unei intrări prin alunecare a unul rival, însă arbitrul Cătălin Popa l-a sancționat pe fotbalistul „militarilor” pentru simulare.

Clasamentul din play-off-ul Ligii 2

După remiza de la Slobozia, CSA Steaua rămâne pe locul 4 în clasament, cu 42 de puncte obținute, la 12 puncte distanță de liderul Petrolul. De cealaltă parte, Unirea Slobozia ocupă ultimul loc din play-off, având 35 de puncte obținute.