Live text: CSA Steaua - Poli Iasi
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 18:31
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 18:37

CSA Steaua s-a duelat cu Poli Iași în etapa a cincea din eșalonul secund și au reușit să pășească învingătoare, scor 2-1, pe o ploaie torențială la București.

CSA Steaua
sport live match gol! Adi Popa '63
sport live match gol! Chipirliu '22
2-1
Etapa 5
Poli Iasi
'90 Mikhailo Plokhotnyuk sport live match gol!
MIN '90+4
Final

Final de meci. Poli Iași nu a reușit să marcheze golul egalizator în minutele suplimentare, iar cele trei puncte se duc către CSA Steaua.

MIN '90
Gol

GOOOOL Poli Iași! Oaspeții reduc din diferență. Mikhailo Plokhotnyuk primește o pasă excelentă și plasează mingea formidabil. Ieșenii mai au 4 minute (suplimentare) la dispoziție să marcheze golul egalizator.

GOOOOL Poli Iași! Oaspeții reduc din diferență. Mikhailo Plokhotnyuk primește o pasă excelentă..._972
2-1
MIN '63
Gol
GOOOOOL CSA Steaua! Adi Popa majorează diferența în repriza secundă. Îl învinge cu o scăriță pe Knoflach! Oaspeții nu au putut fructifica ocaziile pe care le-au avut, iar "militarii" reacționează și profită de slăbiciunea din defensiva ieșenilor.
GOOOOOL CSA Steaua! Adi Popa majorează diferența în repriza secundă. Îl învinge cu o scăriță..._971

Gol

GOOOOL CSA Steaua! Chipirliu deblochează tabela rapid cu o lovitură de cap formidabilă. "Militarii" îi conduc pe ieșeni încă din startul meciului.

GOOOOL CSA Steaua! Chipirliu deblochează tabela rapid cu o lovitură de cap formidabilă. "Militarii"..._968
1-0
MIN '1
Inceput

Arbitrul fluieră începutul meciului. Poli Iași beneficiază de lovitura de start și va ataca de la dreapta la stânga în prima repriză.

Lineup
Echipele de start!

CSA Steaua: Dincă, Balgiu, Bodișteanu, Chipirliu, Corbu, Drăghici, Ghoerghe, Pacionel, Popa, Sabău, Wallace;
Poli Iași: Knoflach, Anton, Cristea, Finică, Harrison, Hunte, Lică, Marchioni, Martac, Roman, Țincu.
02-09-2022 16:01

CSA Steaua - Poli Iași, LIVE TEXT, de la 16:30

Înainte de meciul direct dintre CSA Steaua și Poli Iași, "militarii" se află pe poziția a șaptea în clasamentul eșalonului secund, având șapte puncte din 12 posibile. De cealaltă parte, oaspeții din această după amiază se situează pe a treia poziție (10p), cu trei victorii și o remiză.